Itaka poleci dreamlinerem z Katowic na Malediwy

Fot. Krzysztof Dziubek

Itaka sprzedaje już zimowe wakacje na Malediwach z wylotem z lotniska w Pyrzowicach. Czarter będzie latał na tej trasie od początku listopada do początku kwietnia 2022 roku.

W przyszłym sezonie zimowym, od 3 listopada po początku kwietnia 2022 roku, Itaka będzie latać z Katowic na Malediwy – pisze w komunikacie katowickie lotnisko. Innym egzotycznym miejscem, do którego zabierze turystów, będzie Dominikana (od 30 października do początku kwietnia). Cotygodniowe loty na tych trasach obsługiwać będzie należący do LOT-u boeing 787-9 dreamliner – największy szerokokadłubowy samolot we flocie narodowego przewoźnika z 294 miejscami na pokładzie.

– Chociaż branża turystyczna i lotnicza mocno odczuwają skutki pandemii, to wierzymy, że zima 2021-2022 będzie powrotem do normalności, a kierunki egzotyczne będą przyciągać coraz więcej klientów – mówi wiceprezes Itaki Piotr Henicz, cytowany w komunikacie. – Malediwy to jedno z miejsc, do których pierwszy raz z Polski wyleciały nasze czartery. To także pierwsza w historii planowana operacja czarterowa Itaki z Katowic samolotem szerokokadłubowym – dodaje.

CZYTAJ TEŻ: Itaka wystartowała ze sprzedażą zimy 2021/2022. Dużo egzotyki

– Silna pozycja pyrzowickiego lotniska na rynku przewozów wakacyjnych to w dużej mierze efekt konsekwentnej i wieloletniej współpracy z Itaką – podkreśla prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, które zarządza lotniskiem w Katowicach, Artur Tomasik.

– Ten touroperator przyzwyczaił nas do tego, że chętnie otwiera z pyrzowickiego lotniska nowe trasy czarterowe. Tym razem są to Malediwy – bezpośredni dalekodystansowy kierunek, który pierwszy raz w historii Itaka oferować będzie z Pyrzowic na dreamlinerze i który nigdy wcześniej nie był dostępny z bezpośrednim wylotem z polskiego lotniska regionalnego. Jestem przekonany, że oferta wakacji na Malediwach z wylotem z Katowice Airport stanie się komercyjnym sukcesem – dodaje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Itaka poleci z Wrocławia na Zanzibar

Z Wrocławia polecimy do jednego z najbardziej egzotycznych miejsc świata – Zanzibaru – ogłosiło ...

Wizz Air poleci w lecie z Gdańska na Cypr

Wizz Air zapowiada otwarcie od 2 sierpnia połączenia z Gdańska na Cypr, do Larnaki. ...

Holenderskie targi turystyczne w tym roku online

Słynne Vakantiebeurs, odbywające się w Holandii trzecie najważniejsze z punktu widzenia polskiej turystyki targi ...

Wiceminister Dawid Lasek odwołany z Ministerstwa Sportu i Turystyki

Premier Beata Szydło odwołała dzisiaj ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki ...

Czechy – w sezonie dopisali goście krajowi

W trzecim kwartale wszystkie regiony Czech borykały się ze spadkiem ruchu turystycznego z zagranicy. ...

Radom czy Modlin? Linie lotnicze wolą latać z Warszawy

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) podpisało list intencyjny w sprawie przejęcia lotniska w Radomiu. ...