Madryt cię przytuli

Post Image
Post Image
Post Image

Paryż to miasto miłości, Nowy Jork nigdy nie zasypia, Rzym to wieczne miasto, a Madryt to symbol gościnności – uważają włodarze stolicy Hiszpanii i na tej cesze chcą budować jej turystyczny wizerunek

Gościnność i otwartość na turystów to elementy, które wyróżniają Madryt na tle innych miast. I właśnie te atrybuty stały się podstawą nowej strategii miasta opracowanej przez tamtejszą organizację turystyczną Turismo del Ayuntamiento de Madrid.

Jej twórcy chcą, żeby Madryt kojarzył się odwiedzającym z przyjaznym przyjęciem, tak jak Paryż łączony jest z miłością, Nowy Jork z ciągłą aktywnością, a Rzym z historią.

Nowy wizerunek stolicy Hiszpanii ma znaleźć odzwierciedlenie w stworzonym właśnie logotypie, na którym pokazano narysowane dziecięcą kreską ręce obejmujące przyjaźnie napis „ma-drid”. Jego przekaz jest w miarę jasny – Madryt bierze cię w swoje objęcia.

Autorem nowego znaku jest agencja reklamowa Erretres. Prezentacja nowego logo, które ma cztery wersje kolorystyczne, zbiega się z Paradą Równości, która odbędzie się w Madrycie tego lata. W mieście zaplanowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych, w tym festiwal muzyczny Mad Cool.

Od jesieni logotyp będzie prezentowany w różnych materiałach promocyjnych wydawanych przez ratusz, pojawi się też w serwisie turystycznym miasta, na portalach społecznościowych, esMADRID.com, w oficjalnym magazynie esMADRIDmagazine, a także w reklamach prowadzonych za granicą i zastąpi dotychczasowy znak !MADRID!.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sloty europejskie uratowane

Linie lotnicze nie muszą wykorzystywać co najmniej 80 procent slotów, żeby mogły zachować je ...

USA nie chcą latać do Chin. Teraz Chiny przestają latać do USA

Linie lotnicze z całego świata zawieszają połączenia do Chin w związku z epidemią koronawirusa. ...

AccorInvest dostał zgodę na przejęcie Orbisu

Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie przez AccorInvest kontroli nad Orbisem, co było warunkiem ...

Przewodnicy turystyczni wkroczyli do kuchni

28 polskich przewodników turystycznych pracujących w 15 krajach stworzyło kulinarny e-book „W 80 potraw ...

Hotel Elbląg przechodzi do sieci Focus Hotels

Elbląski hotel Elbląg od maja zaprosi gości jako Focus Hotel Premium Elbląg. Należąca do ...

Komentarz dla „Rz”: Zakład Usług Turystycznych

W najbliższą niedzielę wybory prezydenckie. Zanim nastanie cisza wyborcza w „demokratycznym państwie prawnym urzeczywistniającym ...