Arkadiusz Opoń kandydatem na wiceprezesa POT

Arkadiusz Opoń przeprowadzi się na nowe stanowisko z Rzeszowa do Warszawy. Fot. archiwum prywatne

Arkadiusz Opoń z Podkarpacia zostanie zastępcą prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Roberta Andrzejczyka. Rada POT, której był dzisiaj przedstawiony, nie zaopiniowała pozytywnie jego kandydatury.

Jak się dowiadujemy od uczestników narady, Arkadiusz Opoń nie zrobił na nich dobrego wrażenia. Według naszych rozmówców, słabo się orientował w systemie promocji turystycznej opartej na podziale: POT, ROT i LOT. Podobnie w kwestii planowanych przez rząd bonów turystycznych. – Był nieprzygotowany, mówił niewiele, chociaż zadeklarował, że szybko się uczy nowych rzeczy – relacjonuje nam anonimowo uczestnik spotkania.

Ostatecznie za pozytywną opinią zagłosowało trzech członków Rady, trzech było jej przeciwnych, a czterech wstrzymało się od głosu. Opinia Rady nie jest jednak wiążąca, prezes POT ma prawo powołać kandydata na swojego zastępcę, nawet gdyby była negatywna.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prezes POT szuka zastępcy

Kandydat na zastępcę prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Arkadiusz Opoń pochodzi z Podkarpacia. Jest zastępcą dyrektora wydziału spraw obywatelskich i cudzoziemców w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Jest też dyrektorem regionalnym Instytutu Myśli Schumana na Podkarpaciu – podaje w swoim życiorysie na portalu Goldenline.

Opoń ukończył Wyższą Szkołę Europejską im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie, kierunek stosunki międzynarodowe „o specjalizacji bezpieczeństwo międzynarodowe, regionalne i globalne oraz biznes międzynarodowy”, a także studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi i administracji publicznej z elementami e-administracji. W latach 2010 – 2014 był radnym Krosna.

W 2016 roku partia Ryszarda Petru, Nowoczesna, umieściła Oponia na liście „Misiewczów”. Tak to opisywała „Gazeta Wyborcza” na Podkarpaciu: „Podkarpackim >>Misiewiczem<< jest również 27-letni Arkadiusz Opoń, wicedyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Opoń to były radny Krosna, w 2010 r. do rady miasta dostał się z listy PO, ale później przepisał się do Polski Razem Jarosława Gowina.

>>W trakcie wyborów prezydenckich ’15 wspierał regionalnie kampanię Andrzeja Dudy, następnie został koordynatorem gminnym PiS w Krośnie<< – dowiadujemy się ze strony misiewicze.pl. Arkadiusz Opoń wicedyrektorem w urzędzie wojewódzkim jest od marca 2016 r. >>Brak doświadczenia zawodowego poza działaniem jako radny<< – twierdzą autorzy strony”.

Opoń przeszedł procedurę ogłoszonego w styczniu przez POT konkursu, w którym pięcioosobowa komisja sprawdzała przygotowanie merytoryczne kandydatów do sprawowania stanowiska, w tym także do kierowania zespołem ludzi.

Wcześniej zastępcą Andrzejczyka była Agnieszka Jędrzejczyk-Wojciechowska, która zrezygnowała z pracy w POT z końcem października zeszłego roku. Od tamtej pory stanowisko wakowało. Prezes kierował POT-em sam, chociaż zgodnie z ustawą mógłby mieć nawet trzech zastępców.

CO TO JEST RADA POT? CZYTAJ: Zebrała się nowa Rada POT. Andrzej Kindler przewodniczącym

Mogą Ci się również spodobać

Unia Europejska zamyka granice z powodu koronawirusa

Z powodu epidemii koronawirusa Unia Europejska tymczasowo zamyka granice zewnętrzne. Ograniczenia dla „nie niezbędnych” ...

Agent lepszy od asystenta głosowego

Touroperator Kuoni przeprowadził eksperyment, w którym zapytał o kierunki wakacyjne agentów turystycznych i asystenta ...

Ewa Farna namawia rodaków na odwiedzenie Polski

Znana piosenkarka polska, Czeszka z pochodzenia, Ewa Farna namawia rodaków do odwiedzania w weekendy ...

Emirates znów latają z Warszawy

Pierwszy od marca samolot pasażerski linii lotniczych Emirates wylądował dziś na Lotnisku Chopina w ...

Amsterdam nie chce więcej sklepów dla turystów

W centrum Amsterdamu nie pojawią się już nowe sklepy i punkty usługowe dla turystów. ...

Focus otworzy w Lublinie czterogwiazdkowy hotel

Sieć Focus Hotels, należąca do Grupy Kapitałowej Immobile, otworzy hotel w Lublinie. Czterogwiazdkowy obiekt ...