W kryzysie rośnie zapotrzebowanie na luksusowe podróże

Fot. Adobe Stock

30 procent wszystkich przylotów na Majorkę to loty prywatnymi odrzutowcami. Wzrost zainteresowania tą formą podróży potwierdza broker czarterów Air Charter Service.

Kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa zwiększył zainteresowanie turystów luksusowymi podróżami. Korzyści z tego czerpie już Majorka, gdzie od otwarcia granic w połowie czerwca wzrosła liczba przylotów prywatnymi odrzutowcami. W tym okresie 30 procent samolotów, które przyleciały na lotnisko w Palmie de Mallorce, to loty zamówione przez pasażerów indywidualnych – pisze brytyjski portal branży turystycznej Travel Bulletin. Największa wyspa Balearów jest najpopularniejszym kierunkiem w basenie Morza Śródziemnego wśród osób wybierających tę formę podróży.

CZYTAJ TEŻ: Majorka ogranicza liczbę plażowiczów

Prezes Organizacji Turystycznej Palmy de Mallorki, Pedro Homar, mówi, że zainteresowanie usługami wysokiej jakości wzrosło od momentu przywrócenia możliwości podróżowania. Miasto ma bogatą ofertę dla takich osób – 90 procent hoteli, które się tam znajdują, to obiekty cztero- i pięciogwiazdkowe. Nie brakuje również małych hoteli butikowych i obiektów prywatnych.

Homar przewiduje, że w kolejnych tygodniach do stolicy wyspy będzie przyjeżdżać jeszcze więcej bogatych turystów, którym zależy na usługach wysokiej jakości i zachowaniu prywatności. – Oferujemy zakwaterowanie dostosowane do budżetów różnej wielkości, ale liczba lotów prywatnych wyraźnie wskazuje na duży apetyt na luksusowe podróże – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE: Popyt na prywatne loty, powrót last minute

Jak wynika z raportu firmy Air Charter Service, brokera lotów czarterowych, w pierwszy weekend lipca liczba zapytań o wynajem prywatnego odrzutowca w Wielkiej Brytanii wzrosła o 258 procent, a kierunkiem, o który klienci pytali najczęściej, była właśnie Majorka.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Komisarz UE: Nie da się jednostronnie otworzyć granic

Przy znoszeniu restrykcji wprowadzanych na czas pandemii zalecamy ostrożność, wirus jest ciągle z nami ...

Przychody niemieckich agentów turystycznych wyraźnie spadły

O 23,3 procent zmniejszyły się w lutym przychody niemieckich agentów w porównaniu z tym ...

Turecka turystyka liczy na pół miliona Polaków

Nawet 500 tysięcy Polaków może przyjechać do Turcji w 2018 roku – szacuje Tureckie ...

Krakowskie lotnisko docenione za obsługę

Nagrodę ASQ Awards 2016 przyznawaną przez Międzynarodową Radę Portów Lotniczych otrzymało krakowskie lotnisko. Wyróżnienie ...

Agenci przyznają nagrody touroperatorom

Hiszpański Urząd ds. Turystyki w Niemczech ogłosił konkurs dla touroperatorów na najlepsze wyjazdy do ...

Komisja Europejska: Vouchery to opcja, a nie obowiązek

Komisja Europejska przypomniała touroperatorom i liniom lotniczym o obowiązku zwracania pieniędzy za odwołane wyjazdy. ...