W kryzysie rośnie zapotrzebowanie na luksusowe podróże

Fot. Adobe Stock

30 procent wszystkich przylotów na Majorkę to loty prywatnymi odrzutowcami. Wzrost zainteresowania tą formą podróży potwierdza broker czarterów Air Charter Service.

Kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa zwiększył zainteresowanie turystów luksusowymi podróżami. Korzyści z tego czerpie już Majorka, gdzie od otwarcia granic w połowie czerwca wzrosła liczba przylotów prywatnymi odrzutowcami. W tym okresie 30 procent samolotów, które przyleciały na lotnisko w Palmie de Mallorce, to loty zamówione przez pasażerów indywidualnych – pisze brytyjski portal branży turystycznej Travel Bulletin. Największa wyspa Balearów jest najpopularniejszym kierunkiem w basenie Morza Śródziemnego wśród osób wybierających tę formę podróży.

CZYTAJ TEŻ: Majorka ogranicza liczbę plażowiczów

Prezes Organizacji Turystycznej Palmy de Mallorki, Pedro Homar, mówi, że zainteresowanie usługami wysokiej jakości wzrosło od momentu przywrócenia możliwości podróżowania. Miasto ma bogatą ofertę dla takich osób – 90 procent hoteli, które się tam znajdują, to obiekty cztero- i pięciogwiazdkowe. Nie brakuje również małych hoteli butikowych i obiektów prywatnych.

Homar przewiduje, że w kolejnych tygodniach do stolicy wyspy będzie przyjeżdżać jeszcze więcej bogatych turystów, którym zależy na usługach wysokiej jakości i zachowaniu prywatności. – Oferujemy zakwaterowanie dostosowane do budżetów różnej wielkości, ale liczba lotów prywatnych wyraźnie wskazuje na duży apetyt na luksusowe podróże – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE: Popyt na prywatne loty, powrót last minute

Jak wynika z raportu firmy Air Charter Service, brokera lotów czarterowych, w pierwszy weekend lipca liczba zapytań o wynajem prywatnego odrzutowca w Wielkiej Brytanii wzrosła o 258 procent, a kierunkiem, o który klienci pytali najczęściej, była właśnie Majorka.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rząd RPA chce poluzować politykę wizową

Rząd RPA ma znieść kontrowersyjny przepis dotyczący podróży z dziećmi i poluzować swoją politykę ...

Niemcy – ponad milion noclegów więcej

Od stycznia do czerwca Niemcy sprzedali zagranicznym gościom 36,7 miliona noclegów w kwaterach z ...

Krokusowy rekord turystów w Tatrach

Padł rekord wszech czasów w liczbie zwiedzających Dolinę Chochołowską w Tatrach. W miniony weekend ...

Problem w podróży po Grecji? Aplikacja pomoże!

Traveler Rights GR to aplikacja, która pomoże turystom uniknąć kłopotów w czasie podróży po ...

Egipscy hotelarze tną ceny

O 15-25 procent spadły ceny noclegów w sezonie zimowym w Hurghadzie. Wszystko przez zmniejszające ...

Dwaj narciarze ofiarami lawin w Dolinie Aosty

Cztery osoby zginęły i co najmniej cztery odniosły obrażenia w czwartek w wyniku zejścia ...