Loty z Wielkiej Brytanii zawieszone. Podróżni proszeni na testy

Fot. materiały prasowe Airport Kraków.

Loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek – poinformował na Twitterze rzecznik rządu. Minister zdrowia dodaje: wydałem dyspozycje, aby testować każdą osobę, która w ostatnim czasie podróżowała z Wielkiej Brytanii.

To efekt zaniepokojenia jakie w Europie wywołała informacja, że w Wielkiej Brytanii wykryto nową odmianę koronawirusa, który się szybko rozprzestrzenia. Pierwsza zareagowała Holandia zamykając od niedzieli swoje lotniska dla samolotów z Wysp. Później podobne ograniczenia wprowadziły Belgia, Francja, Niemcy, Włochy, Irlandia, Bułgaria. Inne kraje zapowiedziały, że postąpią podobnie.
„Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa” – napisał w nocy z niedzieli na poniedziałek na Twitterze rzecznik polskiego rządu Piotr Müller.
Minister zdrowia Adam Niedzielski zareagował 20 minut później: Przed chwilą wydałem dyspozycje@GIS_gov, aby od jutra wykonywać testy każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wlk Brytanii. Proszę kontaktować się z lokalnym sanepidem.
Prezydencja niemiecka w UE zwołała na poniedziałek spotkanie państw UE, żeby skoordynować działania w odpowiedzi na nowo zidentyfikowany wariant covid-19 w Wielkiej Brytanii. Problemem zajmie się też w Warszawie – według słów Piotr Müllera – Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.
O wykryciu nowego wariantu koronawirusa poinformował 14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Na południu kraju, ale nie tylko, odnotowano ponad 6 tysięcy zakażeń tą mutacją. Tymczasem Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała, że nowy wariant koronawirusa potwierdzono też w Danii,  Holandii i Australii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Po co nowy LOT? Stary LOT dementuje plotki

Polska Grupa Lotnicza powołała LOT Polish Airlines – nową spółkę, która ma taką samą ...

Linia lotnicza musi zapłacić odszkodowanie za odwołany lot

Przewoźnik lotniczy ma obowiązek wypłacić pasażerom odszkodowanie, jeśli nie poinformował ich zawczasu, czyli co ...

Expo coraz bliższe przesunięcia

Od nowego terminu Expo w Dubaju dzieli świat już tylko jeden krok – głosowanie ...

Betlej: Ceny w TUI to nie fanaberie, ale strategia

Drastyczne obniżanie przez TUI Poland cen nie jest podyktowane emocjami byłego prezesa tego biura ...

Pałac szejka otwarty dla turystów

Prezydencki pałac w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich został otwarty dla turystów. Al Watan w ...

W Balicach wyniki lutego lepsze niż przed rokiem

W lutym z usług krakowskiego lotniska skorzystało 518 tysięcy pasażerów, o 15 procent więcej ...