Światowa Organizacja Turystyki wesprze grecką branżę turystyczną

Fot. Filip Frydrykiewicz

W Grecji powstanie centrum Światowej Organizacji Turystyki. Jego celem będzie wspieranie kraju w reformowaniu systemu kształcenia i szkoleń dla branży turystycznej.

Jednym z tematów spotkania ministra turystyki Grecji Harry’ego Theoharisa z sekretarzem generalnym Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO) Zurabem Pololikaszwilim było utworzenie w Grecji międzynarodowego centrum UNWTO – informuje grecki portal branżowy Greek Travel Pages.

Instytucja wesprze Grecję w reformowaniu systemu kształcenia kadr dla branży turystycznej i przekształcaniu szkół w „regionalne centra doskonalenia”. Wspomniane centrum ma działać pod nadzorem Akademii Światowej Organizacji Turystyki i będzie prowadzić warsztaty i seminaria oparte o know-how UNWTO.

CZYTAJ TEŻ: Grecja przeszkoli bezrobotnych do pracy w turystyce

Pololikaszwili poinformował dziennikarzy, że podobna instytucja działa już w Andorze od 25 lat, a od czerwca zeszłego roku także w Portugalii. W tym i w przyszłym roku agendy mają powstać nie tylko w Grecji, ale również w Szwajcarii, Rosji, Gruzji i Arabii Saudyjskiej. Sekretarz generalny zapowiedział również, że UNWTO ogłosi konkurs dla greckich start-upów i pomoże im pozyskać inwestorów, także zagranicznych.

Szef UNWTO rozmawiał z ministrem również o zorganizowaniu forum inwestycyjnego w Grecji, by w ten sposób pozyskać więcej przedsiębiorców zainteresowanych prowadzeniem tam działalności. To w dalszej perspektywie przełożyłoby się na powstanie nowych miejsc pracy.

ZOBACZ TAKŻE: Grecja – setki milionów euro na projekty turystyczne

– Grecja znajduje się w pierwszej lidze krajów turystycznych na świecie, ale nie jesteśmy zadowoleni z pozycji, którą zajmujemy. Chcemy iść do przodu, poprawiać się i skupić się nie na liczbie przyjazdów, ale na jakości i wielkości przychodów – mówi minister Theoharis.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Francuscy zombie wyszli na ulice

Przebrani za zombie uczestnicy Spaceru Zombie przeszli ulicami Strasburga w ramach 11. edycji festiwalu ...

Traveldata: Nie ma końca podwyżkom w biurach podróży

Kolejny tydzień wyjazdy na październik z biurami podróży drożały. Tym razem cena skoczyła o ...

Genewa drożeje na wiosnę

O 22 procent urosły od lutego ceny noclegów w Genewie – podaje serwis Trivago.pl ...

Warimpex sprzedaje osiem hoteli

Spółka Warimpex sprzedała połowę udziałów w swych hotelach tajskiej firmie U City Public. Transakcja ...

Salzburg mówi stop rosnącej turystyce

3,31 miliona noclegów wykupili w zeszłym roku turyści w Salzburgu. Choć to dobra wiadomość ...

Lotnicza zima na bogato

Linie lotnicze mają już rozkłady lotów na sezon zimowy, który zacznie się w ostatnią ...