Anna Salamończyk-Mochel – prezes od bonu turystycznego

Anna Salamończyk-Mochel była wcześniej prezesem Fundacji GPW

Anna Salamończyk-Mochel rozpoczęła 22 lipca pracę wiceprezesa w Polskiej Organizacji Turystycznej. Jest odpowiedzialna za wszystkie działania tej agendy rządu związane z Polskim Bonem Turystycznym.

Anna Salamończyk-Mochel przyszła do POT z Fundacji GPW (Giełdy Papierów Wartościowych), której była prezesem. Na początku lipca stanęła do konkursu na wiceprezesa POT. Przeszła pomyślnie jego wszystkie etapy, po czym została rekomendowana (obok dwóch innych kandydatów) przez komisję konkursową prezesowi Robertowi Andrzejczykowi. Na koniec jednogłośnie pozytywnie oceniła jej kandydaturę Rada POT.

WIĘCEJ: Anna Salamończyk-Mochel kandydatką na wiceprezesa POT

Nowej wiceprezes podlegać będzie tworzony właśnie do wszystkich czynności związanych z bonem turystycznym oddział zamiejscowy POT, ulokowany w Wieliczce. – Czeka mnie duże wyzwanie organizacyjne, zadanie na już, żeby nie powiedzieć na wczoraj – mówi nam Salamończyk-Mochel. – Muszę zorganizować oddział zamiejscowy POT. To rodzi pewne obawy, ale ja właśnie czuję się człowiekiem od takich zadań, do tej pory w moim życiu zawodowym stawiano przede mną takie właśnie zadania organizacyjne. W kolejnym etapie będziemy próbować jak najpłynniej udostępniać bony rodzinom z dziećmi. To też jest wyzwanie, bo ustawa obejmuje dzieci będące w różnej sytuacji, między innymi z niepełnosprawnością, wychowywane za granicą czy w pieczy zastępczej. To wymaga skoordynowanej współpracy z różnymi ministerstwami. Do nas należeć też będzie promowanie bonu, zachęcanie ludzi, żeby wykorzystywali go nie tylko w okresach wakacji i ferii, ale też między sezonami, co ma się przysłużyć branży turystycznej.

CZYTAJ: POT szuka pracowników do oddziału w Wieliczce

Anna Salamończyk-Mochel. Fot. POT

W oficjalnym życiorysie nowej wiceprezes można przeczytać, że „Anna Salamończyk-Mochel jest menedżerem mającym duże doświadczenie w realizacji procesu zarządzania: planowania, wykorzystania i organizacji zasobów, zarządzania zespołem, kierowania i wpływania na stosunki interpersonalne oraz kontrolę wyników. W ciągu ostatnich kilku lat pełniła funkcję prezesa zarządu w Fundacji GPW, a także była dyrektorem w Narodowej Agencji Programu Erasmus+. Wcześniej zdobywała doświadczenie w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego na stanowisku dyrektora biura ministra. Zanim rozpoczęła pracę w służbie cywilnej, związana była z branżą szkoleniową, gdzie koordynowała projekty kierowane do branży turystycznej, m.in. ‚Zielona Firma’ czy ‚Trening Smaków’.

Przez lata zajmowała się projektami nastawionymi na budowanie współpracy międzynarodowej pomiędzy instytucjami edukacyjnymi i szkoleniowymi w kontekście realizowanych mobilności edukacyjnych – turystyka edukacyjna i stypendialna.

Jest absolwentką studiów MBA Zarządzanie na Uczelni Łazarskiego i filologii romańskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Ukończyła także studia podyplomowe na kierunkach: public relations, zarządzanie zasobami ludzkimi w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie”.

Oprócz Andrzejczyka i Salamończyk-Mochel, w składzie kierownictwa POT jest jeszcze, dokooptowany tam w lipcu, wiceprezes Arkadiusz Opoń.

WARTO TEŻ: ZUS i POT: System do obsługi bonu turystycznego działa sprawnie

WIĘCEJ: Prezes POT: Mamy zadanie bez precedensu – uruchomić bon turystyczny

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

DER Touristik płaci więcej za klientów Cooka

O 2 procent więcej zapłaci Der Touristik agentom, którzy zarezerwują u niego wyjazd dla ...

Egipt na wyraźnym plusie

O 37,1 procent wzrosła liczba turystów, którzy odwiedzili Egipt w pierwszym kwartale tego roku, ...

Hiszpania bogatsza o nową plażę

Sztuczne jezioro liczące 25 tysięcy metrów kwadratowych z piaszczystą plażą, na której rocznie ma ...

Radomskie lotnisko wypromuje się w Kielcach

Port Lotniczy Radom wstąpił do Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Liczy, że mieszkańcy sąsiedniego ...

IATA zaleca, jak latać bezpiecznie. Pasażerów czekają obostrzenia

Ukazują się już pierwsze informacje i zalecenia dotyczące podróży lotniczych w Europie. Wiadomo jednak, ...

Znów strajk w British Airways. Kolejne loty odwołane

Brytyjski przewoźnik zaczął odwoływać loty przewidziane 27 września w związku z planowanym kolejnym strajkiem ...