Ponad tysiąc atrakcji na weekend za pół ceny

Jak mówi prezes POT Robert Andrzejczyk, pierwszy raz liczba partnerów biorących udział w akcji przekroczy tysiąc
Jak mówi prezes POT Robert Andrzejczyk, pierwszy raz liczba partnerów biorących udział w akcji przekroczy tysiąc
POT

Ruszyła sprzedaż ofert w ramach jesiennej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Turyści mogą rezerwować noclegi, wstępy do muzeów i miejsca w restauracjach, z których skorzystają w weekend 22 – 24 listopada.

Celem akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” jest zachęcenie Polaków do poznawania Polski poza sezonem turystycznym. Pomysł Ministerstwa Sportu i Turystyki realizuje Polska Organizacja Turystyczna. To już siódma odsłona akcji, dotychczas z niższych cen skorzystało ponad siedemset tysięcy ludzi. – W odpowiedzi na oczekiwania branży turystycznej chcemy tym razem zaprosić do Polski także turystów zagranicznych – mówił podczas konferencji prasowej minister sportu i turystyki Witold Bańka.

POT promuje wydarzenie na dziewięciu rynkach: białoruskim, czeskim, litewskim, niemieckim, norweskim, rosyjskim, słowackim, szwedzkim i ukraińskim. Ofertę dla turystów z zagranicy przygotowała prawie połowa uczestniczących w nich hoteli, restauracji, muzeów i innych atrakcji turystycznych.

Akcja z roku na rok staje się coraz popularniejsza, zarówno wśród turystów, jak i partnerów. W marcu wzięło w niej udział 182 tysięcy turystów. Tym razem niższe o połowę (taki jest warunek) ceny na swoje główne usługi zdecydowała się dać rekordowa liczba partnerów – ponad tysiąc. Tradycyjnie już najwięcej z Małoplski (161 zgłoszeń), sto i więcej propozycji mają też woj. pomorskie, dolnośląskie i mazowieckie. Największy udział stanową hotele – 39 proc. oferty.

– Dziękuję wszystkim przedsiębiorcom i instytucjom, które przystąpiły do akcji. To dzięki nim ta akcja tak szybko się rozwija – mówił prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk. – Na pewno do części z państwa dotrą również turyści zagraniczni, zachęceni pierwszy raz naszą promocją. Wszystkich turystów zachęcam do tworzenia pakietów turystycznych składających się z m.in. usług hotelarskich, transportowych, restauracyjnych, a także do odwiedzania atrakcji turystycznych biorących udział w akcji. To może być wymarzony weekend dla nas wszystkich.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W hotelach brakuje pracowników

Hotelarze, by poradzić sobie z niedoborem kadr, wdrażają rozwiązania, które pozwalają zautomatyzować choć część ...

Irlandzcy turyści zdemolowali krakowską restaurację

Krakowscy policjanci zatrzymali sześciu Irlandczyków, którzy pobili kelnera i zdemolowali lokal gastronomiczny, bo uznali, ...

W biurach podróży ceny pną się mozolnie

W ostatnim tygodniu nie tylko rosła – ponad zeszłoroczne rekordowe wyniki – sprzedaż w ...

Z Olsztyna do Bremy z Wizz Airem

Wizz Air ogłosił dzisiaj otwarcie nowej trasy z lotniska Olsztyn Mazury do Bremy w ...

Mikosz: W Europie jest za dużo linii lotniczych

– Jesteśmy czterdziestomilionowym narodem i to my powinniśmy rozdawać karty w regionie, a nie ...

Waszczykowski otworzy polski konsulat w Teksasie

Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski podczas rozpoczętej w piątek wizyty w USA otworzy konsulat ...