Ponad tysiąc atrakcji na weekend za pół ceny

Jak mówi prezes POT Robert Andrzejczyk, pierwszy raz liczba partnerów biorących udział w akcji przekroczy tysiąc
Jak mówi prezes POT Robert Andrzejczyk, pierwszy raz liczba partnerów biorących udział w akcji przekroczy tysiąc
POT

Ruszyła sprzedaż ofert w ramach jesiennej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Turyści mogą rezerwować noclegi, wstępy do muzeów i miejsca w restauracjach, z których skorzystają w weekend 22 – 24 listopada.

Celem akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” jest zachęcenie Polaków do poznawania Polski poza sezonem turystycznym. Pomysł Ministerstwa Sportu i Turystyki realizuje Polska Organizacja Turystyczna. To już siódma odsłona akcji, dotychczas z niższych cen skorzystało ponad siedemset tysięcy ludzi. – W odpowiedzi na oczekiwania branży turystycznej chcemy tym razem zaprosić do Polski także turystów zagranicznych – mówił podczas konferencji prasowej minister sportu i turystyki Witold Bańka.

POT promuje wydarzenie na dziewięciu rynkach: białoruskim, czeskim, litewskim, niemieckim, norweskim, rosyjskim, słowackim, szwedzkim i ukraińskim. Ofertę dla turystów z zagranicy przygotowała prawie połowa uczestniczących w nich hoteli, restauracji, muzeów i innych atrakcji turystycznych.

Akcja z roku na rok staje się coraz popularniejsza, zarówno wśród turystów, jak i partnerów. W marcu wzięło w niej udział 182 tysięcy turystów. Tym razem niższe o połowę (taki jest warunek) ceny na swoje główne usługi zdecydowała się dać rekordowa liczba partnerów – ponad tysiąc. Tradycyjnie już najwięcej z Małoplski (161 zgłoszeń), sto i więcej propozycji mają też woj. pomorskie, dolnośląskie i mazowieckie. Największy udział stanową hotele – 39 proc. oferty.

– Dziękuję wszystkim przedsiębiorcom i instytucjom, które przystąpiły do akcji. To dzięki nim ta akcja tak szybko się rozwija – mówił prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk. – Na pewno do części z państwa dotrą również turyści zagraniczni, zachęceni pierwszy raz naszą promocją. Wszystkich turystów zachęcam do tworzenia pakietów turystycznych składających się z m.in. usług hotelarskich, transportowych, restauracyjnych, a także do odwiedzania atrakcji turystycznych biorących udział w akcji. To może być wymarzony weekend dla nas wszystkich.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Artur Godlewski zmienia Mouzenidisa na Neckermanna

Artur Godlewski, kierownik sieci sprzedaży w Mouzenidis Travel Polska opuszcza to biuro i przechodzi ...

Sztormowa pogoda w USA sparaliżowała komunikację

Silny wiatr połączony z opadami śniegu paraliżuje drogi i lotniska na północnym wschodzie USA ...

Wizz Air do Frankfurtu, Transavia z Monachium

Węgierska tania linia Wizz Air podała, że będzie korzystać z lotniska we Frankfurcie a ...

W hotelach drożej, ale równie pełno

Po trzech latach względnej stabilności w 2017 roku ceny hotelowych pokojów na świecie drgnęły ...

Samorządy chcą opłaty turystycznej

150 mln zł rocznie – na takie wpływy z nowej daniny liczą samorządowcy. I ...

Turcja – za co lubią ją Polacy, a za co Niemcy i Brytyjczycy?

Polscy turyści lubią Turcję za jej hotele z ofertą all inclusive. W Europie są ...