Ponad tysiąc atrakcji na weekend za pół ceny

Jak mówi prezes POT Robert Andrzejczyk, pierwszy raz liczba partnerów biorących udział w akcji przekroczy tysiąc
Jak mówi prezes POT Robert Andrzejczyk, pierwszy raz liczba partnerów biorących udział w akcji przekroczy tysiąc
POT

Ruszyła sprzedaż ofert w ramach jesiennej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Turyści mogą rezerwować noclegi, wstępy do muzeów i miejsca w restauracjach, z których skorzystają w weekend 22 – 24 listopada.

Celem akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” jest zachęcenie Polaków do poznawania Polski poza sezonem turystycznym. Pomysł Ministerstwa Sportu i Turystyki realizuje Polska Organizacja Turystyczna. To już siódma odsłona akcji, dotychczas z niższych cen skorzystało ponad siedemset tysięcy ludzi. – W odpowiedzi na oczekiwania branży turystycznej chcemy tym razem zaprosić do Polski także turystów zagranicznych – mówił podczas konferencji prasowej minister sportu i turystyki Witold Bańka.

POT promuje wydarzenie na dziewięciu rynkach: białoruskim, czeskim, litewskim, niemieckim, norweskim, rosyjskim, słowackim, szwedzkim i ukraińskim. Ofertę dla turystów z zagranicy przygotowała prawie połowa uczestniczących w nich hoteli, restauracji, muzeów i innych atrakcji turystycznych.

Akcja z roku na rok staje się coraz popularniejsza, zarówno wśród turystów, jak i partnerów. W marcu wzięło w niej udział 182 tysięcy turystów. Tym razem niższe o połowę (taki jest warunek) ceny na swoje główne usługi zdecydowała się dać rekordowa liczba partnerów – ponad tysiąc. Tradycyjnie już najwięcej z Małoplski (161 zgłoszeń), sto i więcej propozycji mają też woj. pomorskie, dolnośląskie i mazowieckie. Największy udział stanową hotele – 39 proc. oferty.

– Dziękuję wszystkim przedsiębiorcom i instytucjom, które przystąpiły do akcji. To dzięki nim ta akcja tak szybko się rozwija – mówił prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk. – Na pewno do części z państwa dotrą również turyści zagraniczni, zachęceni pierwszy raz naszą promocją. Wszystkich turystów zachęcam do tworzenia pakietów turystycznych składających się z m.in. usług hotelarskich, transportowych, restauracyjnych, a także do odwiedzania atrakcji turystycznych biorących udział w akcji. To może być wymarzony weekend dla nas wszystkich.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jadwiga Emilewicz zapewnia, że zamierza ważne projekty konsultować z branżą turystyczną i samorządami.

Jadwiga Emilewicz: Obecność turystyki w gospodarce otworzy szerzej drzwi

Jak promować turystykę? Skąd wziąć na to pieniądze? Jak dzielić opłatę turystyczną? Czy bon ...

Zakładnicy z hotelu w Bamako już na wolności

36 zakładników z ośrodka turystycznego w stolicy Mali, Bamako, zaatakowanego wczoraj po południu przez ...

Izrael wstrzymuje wycieczki do Auschwitz. Boi się wirusa

Minister edukacji Izraela Rafi Peretz zapowiedział wstrzymanie wycieczek edukacyjnych uczniów szkół średnich do historycznych ...

Pięć firm rządzi greckim niebem

Dwóch touroperatorów i trzy linie lotnicze dominują na greckim rynku turystycznym w segmencie lotniczym ...

Polski Holding Hotelowy oddaje medykom kolejne hotele

Polski Holding Hotelowy udostępnił personelowi medycznemu dwa kolejne hotele, a trzy przekształcił w izolatoria. ...

P.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Leszek Chorzewski

Prezes lotniska w Modlinie: Rozwijanie lotnisk regionalnych to konieczność

Mimo problemów związanych z awariami boeingów czy upadłością Neckermanna polskie lotniska odnotowują wzrosty. Nadchodzący ...