EgyptAir daje zniżki na loty do Moskwy

ROL

Zainteresowanie lotami z Kairu do Moskwy nie jest tak duże, jak można było się spodziewać. EgyptAir ponownie przecenia więc bilety

Jak informuje Stowarzyszenie Rosyjskich Biur Podróży ATOR, pierwszy lot z Kairu do Moskwy na pokładzie samolotu linii EgyptAir odbył się 12 kwietnia tego roku. W stolicy Egiptu pojawili się przy tej okazji specjaliści do spraw bezpieczeństwa, którzy mają na stałe nadzorować przebieg rejsów między obydwoma krajami. Do ich obowiązków należy kontrola bagażu rejestrowanego i podręcznego oraz transportów cargo dla przelotów wykonywanych przez EgyptAir i Aeroflot.

Organizacja zauważa, że choć osoby związane z EgyptAir mówią egipskim mediom, że popyt na loty do Moskwy utrzymuje się na „zwyczajowym” poziomie, to statystyki muszą być jednak niższe od średniego obłożenia, ponieważ przewoźnik przecenia bilety. W marcu w klasie ekonomicznej można było kupić przelot o 35 procent taniej, w biznesowej zniżka doszła do 50 procent. W kwietniu pojawiła się przecena o 25 procent dla obu klas. Przelot na trasie Moskwa – Kair – Moskwa z wylotem 19 kwietnia i powrotem 26 kwietnia można więc teraz kupić już za  19,6 tysiąca rubli (ok. 1138 złotych).

ATOR zwraca uwagę, że informacja o rabatach na Facebooku zamieszczana jest tylko po arabsku, rosyjska wersja strony nadal bowiem nie funkcjonuje.

Z lotów między stolicami obu krajów korzystają zazwyczaj podróżni biznesowi. Natomiast z turystycznego punktu widzenia rejsy nie mają większego znaczenia. Branża czeka na przywrócenie połączeń czarterowych do Hurghady i Szarm el-Szejk. Konkretny termin wznowienia tych połączeń nie jest jednak znany.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wrocław: Pół miliona podróżnych od początku roku

Prawie 200 tysięcy, czyli o 17,6 procent pasażerów więcej, skorzystało – porównując rok do ...

Znamy pensje niemieckich agentów turystycznych

Od 1785 do 2810 euro brutto miesięcznie zarabiają niemieccy agenci. Najmniejszą pensję otrzymują ci ...

Nowa trasa Ryanaira z Poznania

Irlandzka tania linia lotnicza od kwietnia do października latać będzie ze stolicy Wielkopolski do ...

Udane lato Airbnb

Tegoroczne lato było najlepszym w historii Airbnb. Od 1 czerwca do 31 sierpnia z ...

Domy towarowe przejmują salony Thomasa Cooka

Niemiecka sieć centrów handlowych Karstadt Kaufhof przejmuje 106 salonów Thomasa Cooka i platformę sprzedażową ...

Miejsce na nogi droższe niż wybór fotela

Nawet 386 złotych może kosztować rezerwację miejsca na pokładzie samolotu – przypomina Kayak i ...