EgyptAir daje zniżki na loty do Moskwy

ROL

Zainteresowanie lotami z Kairu do Moskwy nie jest tak duże, jak można było się spodziewać. EgyptAir ponownie przecenia więc bilety

Jak informuje Stowarzyszenie Rosyjskich Biur Podróży ATOR, pierwszy lot z Kairu do Moskwy na pokładzie samolotu linii EgyptAir odbył się 12 kwietnia tego roku. W stolicy Egiptu pojawili się przy tej okazji specjaliści do spraw bezpieczeństwa, którzy mają na stałe nadzorować przebieg rejsów między obydwoma krajami. Do ich obowiązków należy kontrola bagażu rejestrowanego i podręcznego oraz transportów cargo dla przelotów wykonywanych przez EgyptAir i Aeroflot.

Organizacja zauważa, że choć osoby związane z EgyptAir mówią egipskim mediom, że popyt na loty do Moskwy utrzymuje się na „zwyczajowym” poziomie, to statystyki muszą być jednak niższe od średniego obłożenia, ponieważ przewoźnik przecenia bilety. W marcu w klasie ekonomicznej można było kupić przelot o 35 procent taniej, w biznesowej zniżka doszła do 50 procent. W kwietniu pojawiła się przecena o 25 procent dla obu klas. Przelot na trasie Moskwa – Kair – Moskwa z wylotem 19 kwietnia i powrotem 26 kwietnia można więc teraz kupić już za  19,6 tysiąca rubli (ok. 1138 złotych).

ATOR zwraca uwagę, że informacja o rabatach na Facebooku zamieszczana jest tylko po arabsku, rosyjska wersja strony nadal bowiem nie funkcjonuje.

Z lotów między stolicami obu krajów korzystają zazwyczaj podróżni biznesowi. Natomiast z turystycznego punktu widzenia rejsy nie mają większego znaczenia. Branża czeka na przywrócenie połączeń czarterowych do Hurghady i Szarm el-Szejk. Konkretny termin wznowienia tych połączeń nie jest jednak znany.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Itaka startuje od lipca z czarterami. „Potrzebuję wakacji”

Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Portugalia, Tunezja, Turcja, Egipt, Włochy i Albania – to pierwsze kraje, ...

Hotelarze z IGHP obchodzili 15-lecie

Hotelarze zrzeszeni w Izbie Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego uczcili 15-lat istnienia tej organizacji obradami w ...

Rego-Bis: Inna wycieczka lub voucher za odwołany wyjazd

Katowickie biuro podróży Rego-Bis w zamian za odwołane z powodu pandemii wyjazdy proponuje inną ...

Wiele ofiar ataku w Londynie

Co najmniej cztery osoby – w tym napastnik i policjant – zginęły, a około ...

Zbliża się piąty Meetings Week Poland

Warsztaty z promocji w mediach społecznościowych i strategii sprzedaży, spotkania z przedstawicielami władzy, liczne ...

Nadeszła odwilż w hotelach i pensjonatach

Rezerwacje na letnie miesiące ruszyły. Rośnie też popyt na wyjazdy weekendowe, integracyjne i konferencje. ...