EgyptAir daje zniżki na loty do Moskwy

ROL

Zainteresowanie lotami z Kairu do Moskwy nie jest tak duże, jak można było się spodziewać. EgyptAir ponownie przecenia więc bilety

Jak informuje Stowarzyszenie Rosyjskich Biur Podróży ATOR, pierwszy lot z Kairu do Moskwy na pokładzie samolotu linii EgyptAir odbył się 12 kwietnia tego roku. W stolicy Egiptu pojawili się przy tej okazji specjaliści do spraw bezpieczeństwa, którzy mają na stałe nadzorować przebieg rejsów między obydwoma krajami. Do ich obowiązków należy kontrola bagażu rejestrowanego i podręcznego oraz transportów cargo dla przelotów wykonywanych przez EgyptAir i Aeroflot.

Organizacja zauważa, że choć osoby związane z EgyptAir mówią egipskim mediom, że popyt na loty do Moskwy utrzymuje się na „zwyczajowym” poziomie, to statystyki muszą być jednak niższe od średniego obłożenia, ponieważ przewoźnik przecenia bilety. W marcu w klasie ekonomicznej można było kupić przelot o 35 procent taniej, w biznesowej zniżka doszła do 50 procent. W kwietniu pojawiła się przecena o 25 procent dla obu klas. Przelot na trasie Moskwa – Kair – Moskwa z wylotem 19 kwietnia i powrotem 26 kwietnia można więc teraz kupić już za  19,6 tysiąca rubli (ok. 1138 złotych).

ATOR zwraca uwagę, że informacja o rabatach na Facebooku zamieszczana jest tylko po arabsku, rosyjska wersja strony nadal bowiem nie funkcjonuje.

Z lotów między stolicami obu krajów korzystają zazwyczaj podróżni biznesowi. Natomiast z turystycznego punktu widzenia rejsy nie mają większego znaczenia. Branża czeka na przywrócenie połączeń czarterowych do Hurghady i Szarm el-Szejk. Konkretny termin wznowienia tych połączeń nie jest jednak znany.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dwie znane menedżerki na czele sprzedaży i produktu w Wakacje.pl

Wakacje.pl zmieniają dyrektorów. Wioletta Zarzycka, związana z firmą od lat, została dyrektorem sprzedaży. Zastąpi ...

Loty balonem nad Luksorem zawieszone

Po tym jak balon z turystami podziwiającymi starożytne zabytki Luksoru musiał awaryjnie lądować, lokalne ...

Kolejna spółka Thomasa Cooka sprzedana

GfR, spółka niemieckiego Thomasa Cooka, zajmująca się telefoniczną obsługą klientów biur podróży, trafiła do ...

Rosja zakazuje wyjazdów do Włoch, biura podróży zdenerwowane

Kreml wprowadził bezterminowy zakaz organizowania wyjazdów do Włoch, Iranu i Korei Południowej. Wcześniej zakaz ...

Rainbow: Mamy więcej hoteli rodzinnych na przyszłe wakacje

Rainbow rozpoczął sprzedaż wyjazdów na sezon letni 2020 roku. Jak zapowiada, przygotował więcej niż ...

Polska za pół ceny – można już rezerwować

Od dzisiaj turyści mogą rezerwować sobie usługi zgłoszone w akcji „Polska zobacz więcej – ...