Aktualizacja: 22.07.2017 11:01 Publikacja: 22.07.2017 11:01
Foto: Fot. Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej, Peter Grosch
Jak wynika z ich informacji, często zdarza się, że polscy turyści, którzy ulegają wypadkom po słowackiej części Tatr, nie posiadają stosownego ubezpieczenia, a następnie nie chcą zapłacić za akcję ratunkową. Wówczas sprawa trafia do sądu.
Jak mówi Jana Krajčírová z Horskiej Zachrannej Sluzby (HZS - Górska Służba Ratunkowa), turysta przebywający na Słowacji nie ma obowiązku wykupienia polisy ubezpieczeniowej, jednak zgodnie z obowiązującą ustawą osoba, która uległa wypadkowi w górach, ma obowiązek pokryć koszty związane z akcją ratunkową lub poszukiwawczą. Ten zapis nie dotyczy jedynie osób niepełnoletnich oraz osób nie posiadających zdolności do czynności prawnych.
Pierwsze sale nowego, oczekiwanego od lat flagowego muzeum Egiptu, zostały udostępnione zwiedzającym. Na razie to tylko „próbne otwarcie” przed oficjalną inauguracją, której data nie jest jeszcze znana.
Polacy pokochali parki rozrywki, o czym może świadczyć rosnąca liczba tego typu miejsc. Wkrótce ma się ona powiększyć o kolejny obiekt, zlokalizowany w Łutynówku na Mazurach. Co będzie oferował? Kiedy powstanie? Z jaką konkurencją będzie musiał się liczyć? Oto nasz przewodnik po polskich parkach rozrywki.
Ekskluzywny hotel na wyspie Kos i biuro podróży Grecos Holiday zostali zwycięzcami konkursu na najlepszy produkt turystyki wyjazdowej Kompas Wakacyjny 2017 w kategorii "Grecja i Cypr"
Dzięki wynikom konkursu Kompas Wakacyjny łatwiej mi pracować i przekonywać klientów do wyjazdów – mówi agent turystyczny, współwłaściciel warszawskiego biura Smile Holiday Marcin Stołowski
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Wycieczka objazdowa Itaki po Maderze „Strelicje na klifach" zwyciężyła w naszym konkursie Kompas Wakacyjny 2017. Najwięcej wyróżnionych wycieczek ma Rainbow
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Straż miejska w Rzymie egzekwuje przepisy zabraniające urządzania pikników w pobliżu niektórych zabytków. Nie ma mowy o jedzeniu pizzy na cokole fontanny przy Panteonie czy na Schodach Hiszpańskich.
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski zdecydował w piątek o wprowadzeniu zakazu przywozu do Polski wybranych towarów ze Słowacji, w tym świeżego mięsa, podrobów i mleka. Powodem jest wykrycie w tym kraju ognisk pryszczycy.
Islandia zmniejszyła budżet na promocję turystyki. "Wprawdzie wszyscy goście z zagranicy są mile widziani, ale nie zamierzamy już o nich zabiegać".
Do 2032 roku na wyspie Koh Samui w Tajlandii ma powstać nowy terminal dla statków wycieczkowych. Rząd liczy na rozwój turystyki i więcej gości z zagranicy.
Największe polskie biuro podróży, Itaka, mające swoją siedzibę w Opolu, zostało sponsorem tytularnym obiektu klubu sportowego Odra Opole. W ramach współpracy zyskało pakiet świadczeń promujących jej markę.
Niemieccy agenci pobierają opłatę za co szóstą czynność na rzecz klienta. Czasem chodzi o wynagrodzenie za konsultację, czasem za dodatkową usługę – pokazują wyniki badania.
Wielkie Muzeum Egipskie otworzy się oficjalnie 3 lipca. Ten dzień wskazał prezydent kraju Abdel Fattah al-Sisi. Przygotowaniem wydarzenia zajmie się komitet, w skład którego weszli ministrowie i gubernatorzy regionów.
Administracja prezydenta Donalda Trumpa rozważa wprowadzenie zakazu lub ograniczenia wjazdu do Stanów Zjednoczonych obywateli państw, które znajdą się na tak zwanych listach „żółtej" i „pomarańczowej”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas