Grecos: W nowym sezonie więcej Grecji w Grecji

Ćwiczenia fitness według programu Ewy Chodakowskiej, kluby w których turyści lepiej poznają kulturę Grecji, animacje dla dzieci w wodzie i Cypr jako miejsce rodzinnego wypoczynku – to nowości biura podróży Grecos Holiday na kolejny sezon wakacyjny

Publikacja: 03.11.2016 11:07

Ewa Chodakowska i jej mąż Lefteris Kavoukis poprowadzili trening dla uczestników Grecos Adventure.

Ewa Chodakowska i jej mąż Lefteris Kavoukis poprowadzili trening dla uczestników Grecos Adventure.

Foto: archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz

Podczas spotkania z agentami na wyspie Kos (czytaj: „Grecos: Jesteśmy czempionami") Grecos Holiday odkrył przed sprzedawcami pakiet nowych pomysłów, jakie przygotował dla swoich klientów na sezon letni 2017 roku.

Nowym kierunkiem w ofercie touroperatora będzie Cypr. – To siostra Grecji – przedstawiał wyspę Marcin Pietrzyk, licencjonowany przewodnik grecki, mieszkający od kilkunastu lat w Salonikach i nadzorujący pracę rezydentów i animatorów Grecosa. – 59 plaż z błękitną flagą, pyszna kuchnia, łagodny klimat – zachwalał.

Grecos zakontraktował dla swoich klientów nowoczesne, niedawno zbudowane hotele na południowo-wschodnim wybrzeżu Cypru. Jak przekonywał Pietrzyk, to najlepszy region na wypoczynek rodzin z dziećmi, plaże są tu bowiem duże i piaszczyste, a przy tym dojazd z lotniska w Larnace jest stosunkowo krótki - do 45 minut.

Przepis na każdy kierunek

Od 12 lat Grecos przekonuje klientów, że jest specjalistą od wszystkiego, co związane z Grecją. Jak zapowiedziała szefowa marketingu touroperatora, Bogna Jaśkowiak, już niedługo na rynku pojawi się nowy katalog, który będzie stanowił nie tylko źródło informacji o hotelach, czy turystycznych walorach poszczególnych wysp, ale zawierać będzie też przepisy na greckie potrawy. Grecos zebrał je od znajomych Greków. Czytelnicy dowiedzą się więc, jak przygotować spanakopitę (ciasto filo ze szpinakiem) z Attyki, katimerię (zawijany placek ze słodkim serem) z Kosu, czy dolmades (faszerowane liście winogron) z Rodos. - Domowe przepisy będą wprowadzać czytelników w grecki styl życia charakterystyczny dla każdego z dwudziestu jeden naszych kierunków – podkreśla Jaśkowiak.

Przepisy będzie można znaleźć też na stronie internetowej touroperatora. Firma zapowiada zresztą, że i strona będzie wkrótce miała nowy wygląd i będzie dawała użytkownikom nowe możliwości: łatwiejsze rezerwowanie wyjazdów, korzystanie z przydatnych informacji, poznawanie ciekawostek, oglądanie zdjęć i filmów z wakacyjnych miejsc.

Opa! – taniec, gotowanie, zabawa

To nie wszystko, organizator zamierza w najbliższym sezonie otworzyć w dziewięciu hotelach kluby animacyjne, w których turyści będą mogli lepiej poznawać kulturę grecką – począwszy od oglądania filmów z Grecją w roli głównej (np. „Mamma Mia"), poprzez naukę gotowania i pieczenia greckich potraw i gry w tavli, a skończywszy na nauce tańca sirtaki. Kluby nosić będą nazwę Opa! Grecos.

- Opa! – to greckie zawołanie. Grecy pokrzykują „opa!" kiedy są zadowoleni – wyjaśnia Pietrzyk. – Turyści mieszkający w hotelach mają siłą rzeczy mało kontaktu z prawdziwą Grecją, dlatego proponujemy im zajęcia, które, oprócz dostarczenia im świetnej, wakacyjnej rozrywki, zachęcą ich do wyjścia poza hotele i poznania autentycznej Grecji. Proponujemy im więcej Grecji w Grecji.

Kluby Opa! będzie można znaleźć na Korfu, Rodos, Kefalonii i Zakintosie. Zaczną działać w maju i będą prowadzić zajęcia aż do października.

Delfinki do wody, Pietrzyk do autokaru

Również kluby Delfinki mają mieć swoje nowe atrakcje. - Wprowadzamy oczekiwaną przez wielu rodziców nowość w postaci zajęć w basenach – zapowiada Jaśkowiak. – Wakacje to świetna okazja, żeby pomóc dzieciom rozwijać umiejętność pływania, ale nie wszyscy rodzice wiedzą, jak się do tego zabrać. W Delfinkach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów dzieci będą mogły nie tylko się pluskać, ale także trochę nauczyć się pływać, a jeśli już umieją, doskonalić te umiejętności. Chociaż nie będzie to stricte nauka pływania, liczymy, że z wakacji z Grecosem wróci spora grupa małych pływających Delfinków.

Touroperator chce też lepiej wykorzystać wiedzę i popularność Marcina Pietrzyka. Pietrzyk, kiedyś czynny pilot i przewodnik, przez ostatnie trzy lata nie prowadził regularnie grup turystów. Teraz jednak, jak mówi, ma już dosyć biurowej roboty, postanowił więc znowu wsiąść do autokaru. Będzie przewodnikiem i pilotem wycieczek po Grecji. Powrót do ulubionego zajęcia to w jego wypadku także konsekwencja sukcesu, jaki odniosła jego książka „Grecja po mojemu. Przewodnik dla grekomaniaków", która ukazała się wiosną (czytaj: "Kanapki w butach, czyli Grecja według Marcina Pietrzyka") i przysporzyła mu popularności. – Będę pokazywał Grecję po mojemu, to będzie objazd, z moim autorskim programem - zapowiada.

Jak przetrwać all inclusive?

Kolejną nowością mają być pakiety ćwiczeń fitness organizowanych pod marką Grecos Active by Ewa Chodakowska, a przygotowanych przez słynną trenerkę, która "dołączyła do zespołu Grecosa". Zajęcia prowadzić będą jej trenerzy. – To będą ćwiczenia pozwalające zachować równowagę między wakacyjnym relaksem a aktywnością, pomagającą wrócić do domu w świetnej, najlepszej pod słońcem formie – wyjaśniała trenerka. – Tylko po takim wysiłku jesteśmy szybsi, silniejsi, sprawniejsi.

Pakiet Grecos Active by Ewa Chodakowska będzie można dokupić do wyjazdu wakacyjnego za 250 (tydzień) lub 400 (dwa tygodnie) złotych. Znajdzie się w nim między innymi seria treningów i broszura z poradami Chodakowskiej „Jak przetrwać all inclusive".

- Każdy ma potencjał. Sukces to nie dzieło przypadku, ale wytrwała praca – zachęcała do utrzymywania dobrej kondycji trenerka. A następnego dnia dała z mężem, Lefterisem Kavoukisem, Grekiem, także trenerem fitnessu, próbkę ćwiczeń na świeżym powietrzu. Agenci, którzy wzięli w nich udział byli zachwyceni.

Jak wyjaśniał Mikołaj Dziubalski, dyrektor sprzedaży w Grecos Holiday, pakiety Grecos Active będą szeroko przez touroperatora reklamowane, a zaangażowanie agentów w sprzedawanie nowego produktu będzie nagradzane - agenci dostaną za to prowizję i punkty w programie motywacyjnym, a najlepszy sprzedawca wygra tygodniowy wyjazd do Grecji z Ewą Chodakowską, w ramach jej autorskiego programu „Metamorfozy".

Touroperator zapowiada, że więcej szczegółów na temat nowości i standardowej oferty ujawni na spotkaniu z agentami, jakie planuje zorganizować 17 listopada w kinach sześciu miast na raz. Zaprosi tam nawet tysiąc sprzedawców. Tytuł imprezy: „Agent 2.0".

Podczas spotkania z agentami na wyspie Kos (czytaj: „Grecos: Jesteśmy czempionami") Grecos Holiday odkrył przed sprzedawcami pakiet nowych pomysłów, jakie przygotował dla swoich klientów na sezon letni 2017 roku.

Nowym kierunkiem w ofercie touroperatora będzie Cypr. – To siostra Grecji – przedstawiał wyspę Marcin Pietrzyk, licencjonowany przewodnik grecki, mieszkający od kilkunastu lat w Salonikach i nadzorujący pracę rezydentów i animatorów Grecosa. – 59 plaż z błękitną flagą, pyszna kuchnia, łagodny klimat – zachwalał.

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy