Z londyńskich lotnisk na długi świąteczny weekend i szkolne ferie odleci 950 tysięcy podróżnych. Z innych brytyjskich miast - kolejny milion. Wielkanoc to zawsze okres masowych wyjazdów, ale w tym roku odprawy są szczególnie uciążliwe. Do godziny wydłużyły się odprawy na pociągi Eurostar z Londynu do Paryża, dokąd tylko dzisiaj odjedzie 22 tysiące podróżnych.

Tymczasem brukselskie zamachy wywołały kryzys w licznych polskich sklepach w całej Wielkiej Brytanii. W portach po francuskiej stronie Kanału La Manche utknęły dostawy białej kiełbasy, mazurka i barwników do jaj. Minister spraw wewnętrznych Theresa May zapowiedziała w środę, że każdy TIR będzie rygorystycznie prześwietlany w poszukiwaniu ukrytych migrantów.

Dziś prasa donosi, że brytyjska straż graniczna po francuskiej stronie Kanału nie będzie jednak stosować promieni rentgenowskich ze względu na zdrowie poszukiwanych pasażerów na gapę, w tym często małych dzieci. Pozostaje więc węch psów i pomiary dwutlenku węgla, by stwierdzić, czy wewnątrz TIR-ów ktoś oddycha.