Aktualizacja: 02.11.2015 10:20 Publikacja: 02.11.2015 10:20
Foto: Bloomberg
Firma PhocusWright przeanalizowała powody, dla których turyści nie są skłonni do rezerwowania biletów do muzeów, na koncerty i przedstawienia czy wycieczek po okolicy przez internet. Okazuje się, że większość odwiedzających, o tym, co będzie robić w miejscu wypoczynku, decyduje dopiero, kiedy dociera na miejsce. A przecież wcześniejsze zaplanowanie pobytu mogłoby zaoszczędzić im, jeśli nie pieniądze, to przynajmniej czas.
Pierwszym z powodów, dla których turyści nie chcą rezerwować dodatkowych usług turystycznych przez Internet, na które analitycy wskazują w raporcie „The In-Destination Experience: Shopping, Dining, Activities & Tours" jest brak wyraźnych korzyści wynikających z takich zakupów. Kupienie biletu do muzeum czy innej lokalnej atrakcji pozwala oszczędzić sobie stania w kolejce do kasy, ale poza tą zaletą, trudno wymienić inne. Bilety wcale nie są tańsze, a choć wejściówkę ma się w ręku z dużym wyprzedzeniem, nadal trzeba czekać na wejście do zwiedzanego miejsca. Co więcej, często trzeba liczyć się z niedogodnościami w odzyskiwaniu pieniędzy, jeśli zrezygnuje się z usługi. Większość turystów nie chce sobie ograniczać swobody, która jest jedną z zalet urlopu.
Pierwsze sale nowego, oczekiwanego od lat flagowego muzeum Egiptu, zostały udostępnione zwiedzającym. Na razie to tylko „próbne otwarcie” przed oficjalną inauguracją, której data nie jest jeszcze znana.
Polacy pokochali parki rozrywki, o czym może świadczyć rosnąca liczba tego typu miejsc. Wkrótce ma się ona powiększyć o kolejny obiekt, zlokalizowany w Łutynówku na Mazurach. Co będzie oferował? Kiedy powstanie? Z jaką konkurencją będzie musiał się liczyć? Oto nasz przewodnik po polskich parkach rozrywki.
Ekskluzywny hotel na wyspie Kos i biuro podróży Grecos Holiday zostali zwycięzcami konkursu na najlepszy produkt turystyki wyjazdowej Kompas Wakacyjny 2017 w kategorii "Grecja i Cypr"
Dzięki wynikom konkursu Kompas Wakacyjny łatwiej mi pracować i przekonywać klientów do wyjazdów – mówi agent turystyczny, współwłaściciel warszawskiego biura Smile Holiday Marcin Stołowski
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Wycieczka objazdowa Itaki po Maderze „Strelicje na klifach" zwyciężyła w naszym konkursie Kompas Wakacyjny 2017. Najwięcej wyróżnionych wycieczek ma Rainbow
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Dzieci z pięciu województw (kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie) zaczynają w poniedziałek ferie. A to oznacza, że już w sobotę część z nich wyruszy, by wypoczywać poza miejscem zamieszkania. Według badania Polskiej Organizacji Turystycznej chęć wyjazdu w tym czasie deklaruje co drugi dorosły Polak. Sprawdziliśmy, ile wydadzą ci, którzy wybiorą się na narty.
Na krótko przed końcem swojej kadencji prezydent USA Joe Biden zaproponował skreślenie Kuby z amerykańskiej listy państw uznanych za sponsorujące terroryzm. Ten gest może okazać się jedynie gestem symbolicznym wobec powrotu do Białego Domu Donalda Trumpa.
Atlanta, Dubaj i Tokio-Hameda to trzy największe na świecie lotniska pod względem wielkości ruchu pasażerskiego. Każde z dwóch pierwszych miało więcej klientów niż wszystkie lotniska w Polsce razem wzięte.
Ryanair ogłosił dziś rozkład lotów na lato z Lublina. Planuje pięć tras, w tym nową - do Barcelony.
Od dzisiaj samoloty Wizz Aira latają ponownie z Katowic, Krakowa i Warszawy do Tel Awiwu. Loty będą odbywać się trzy razy w tygodniu.
Władze turystyczne Paryża zauważyły, że odwiedzający ich miasto turyści wskazówek na temat zwiedzania stolicy Francji szukają głównie w internecie. Postanowiły zamknąć ostatnie biuro informacji turystycznej.
W kwietniu premierę w amerykańskiej telewizji publicznej i na platformie Amazon Prime będzie miał film o Polsce autorstwa znanego podróżnika Ricka Stevesa.
Wspólnota monastyczna z Góry Athos w północno-wschodniej Grecji wprowadza ograniczenia dotyczące liczby pielgrzymów odwiedzających to miejsce. W ostatnim czasie liczba turystów gwałtownie wzrosła, a mnisi chcieliby móc prowadzić życie w odosobnieniu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas