– Materiały są w tej chwili analizowane przez firmy zewnętrzne – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Ireneusz Węgłowski wiceprezes Orbisu. – Przez naszych konsultantów, którzy robią wycenę i studium wykonalności. Będziemy rekomendowali radzie nadzorczej materiały, które zbierzemy. Wkrótce przedstawimy harmonogram tych działań i rynek będzie mógł się dowiedzieć, jak dalej będziemy postępowali z tą ofertą.
Dziś w strukturze Orbisu jest 68 hoteli, które zlokalizowane są w 32 dużych miastach i miejscowościach wypoczynkowych w Polsce, na Litwie oraz Łotwie. Transakcja przejęcia 46 hoteli Accoru znacząco wzmocniłaby polską spółkę jako regionalnego lidera. I na dłuższy czas zakończyła jej ekspansję i zakupy.
Po ewentualnym sfinalizowania transakcji z Accorem Orbis nie zamierza jednak odstąpić od realizowanych już planów rozwoju. – Jesteśmy w trakcie przygotowywania kilku projektów inwestycyjnych, które będziemy finansować – deklaruje Węgłowski. – Cały czas pracujemy również nad poszerzeniem sieci w drodze podpisywania umów franczyzowych i umów o zarządzanie. Przykładem hoteli, które w tej chwili są w trakcie przygotowań, są Mercure w Krakowie, 200 pokoi, około 100 mln złotych inwestycji, oraz Ibis w Gdańsku.
Zgodnie z ofertą Accoru Orbis ma przejąć należące do akcjonariusza spółki na Węgrzech, w Czechach, Rumunii i Polsce, a wraz z nimi sieć 38 działających hoteli w tych krajach oraz w Macedonii, na Słowacji i w Bułgarii. W pakiecie jest też 8 planowanych hoteli w różnym stadium realizacji. 76 procent z nich jest zlokalizowanych w stolicach państw. Po transakcji Orbis stanie się wyłącznym licencjodawcą marek Accoru w regionie. Oferta przewiduje wyłączność na negocjowanie Orbisu z Accorem do końca listopada.