Na razie przewoźnik sprzedaje miejsca w 24 autobusach w całej Europie, w tym na dwóch trasach z Polski - na dwóch nocnych z Krakowa do Amsterdamu i z Krakowa do Monachium. Pod koniec roku taka możliwość ma być wprowadzona na wszystkich połączeniach.

"Koszt rezerwacji wybranego miejsca jest uzależniony od jego atrakcyjności oraz długości trasy, i waha się od 2 do 15 złotych" (w wersji testowanej jest to 6 i 15 złotych) - czytamy w komunikacie. Jeśli ktoś sam nie wskazał miejsca, system przydziela mu je automatycznie, bez dodatkowej opłaty.

W maju FlixBus uruchomił możliwość rezerwowania miejsc obok siebie. Koszt dodatkowego fotela jest taki sam jak miejsca podstawowego. jak dowiadujemy się z komunikatu firmy "częściowy system rezerwacji miejsc cieszył dużym zainteresowaniem zwłaszcza w okresie wakacyjnym". Najpopularniejszymi kierunkami podróży w Europie tego lata były Berlin, Paryż i Monachium, a w Polsce Warszawa, Kraków i Wrocław, a z miejscowości wakacyjnych - Krynica Morska, Władysławowo i Zakopane.