LOT zwiększa liczbę rejsów do Tel Awiwu

LOT uruchomi od 10 marca połączenie do Tel Awiwu z Rzeszowa i zwiększy liczbę połączeń z Warszawy. W lutym jego samoloty do Tel Awiwu wypełnione były w prawie 80 procentach

Publikacja: 01.03.2018 14:50

W Tel Awiwie można odpocząć na plaży i można to miasto wykorzystać jako punkt startu do zwiedzania c

W Tel Awiwie można odpocząć na plaży i można to miasto wykorzystać jako punkt startu do zwiedzania całego Izraela.

Foto: Filip Frydrykiewicz

Uruchomione w czerwcu zeszłego roku loty LOT-u do Tel Awiwu z Wrocławia, Gdańska, Poznania i Lublina "zyskały dużą popularność wśród pasażerów z Polski, a sam Izrael stał się jednym z najchętniej wybieranych kierunków podróży spośród szerokiej oferty połączeń LOT-u" - pisze spółka w komunikacie.

W ubiegłym roku LOT przewiózł między Polską a Izraelem prawie 200 tysięcy pasażerów, czyli ponad dwa razy więcej niż w 2016 r. (połączenie do Tel Awiwu tylko z Warszawy, siedem razy tygodniowo) kiedy to poleciało 75 tys. pasażerów.

Spośród tras LOT-u do Tel Awiwu średnie wypełnienie samolotów na trasie "z" i "do" Warszawy wyniosło w tym roku prawie 80 proc. Bardzo dobre wypełnienie samolotów LOT ma także na trasach z lotnisk regionalnych, w szczególności z Wrocławia i Gdańska.

Od 10 marca wystartuje do Tel Awiwu z kolejnego polskiego miasta – z Rzeszowa. Jednocześnie zwiększy liczbę połączeń z Warszawy - od marca będzie latał dwa razy dziennie przez cały tydzień. Po uruchomieniu tego połączenia LOT będzie oferował 21 rejsów tygodniowo między Polską a Izraelem.

Rejsy z Wrocławia, Gdańska, Poznania i Lublina do Izraela oznaczają powrót na lotniska regionalne z ofertą połączeń międzynarodowych. Rozkłady połączeń umożliwiają wygodne przesiadki i krótki czas podróży pasażerom lecącym z Izraela przez Warszawę do Ameryki Północnej: Nowego Jorku, Newark, Chicago, Toronto i Los Angeles.

Rejsy miedzy Polską a Izraelem obsługiwane są w większości wyleasingowanymi przez LOT boeingami 737-800 NG. Przewoźnik ma w swojej flocie cztery takie maszyny.

Przypomnijmy, że Izraelskie władze chcąc zwiększyć ruch turystyczny dofinansowują loty z Polski do siebie (więcej: "Polityka nie przeszkadza Polakom podróżować do Izraela").

Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Turystyka
Nie tylko Energylandia. Przewodnik po parkach rozrywki w Polsce
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Materiał Promocyjny
Nest Lease wkracza na rynek leasingowy i celuje w TOP10