Koniec z podsypianiem w fotelach w hali odlotu. Na lotnisku Capodichino w Neapolu 11 stycznia zostanie otwarty BenBo, pierwszy hotel kapsułowy we Włoszech. Będzie to z założenia tania i szybka forma noclegu, pozwalająca wypocząć każdemu chętnemu turyście w osobnym module o powierzchni niewiele ponad cztery metry kwadratowe. Niemal cały moduł wypełnia tapczan z szafką nocną u wezgłowia i małym, rozkładanym biurkiem. Do tego telewizor, zaciemniane okno, stacja dokująca dla laptopa czy mp3 oraz ekran multimedialny, dzięki któremu będzie można uzyskać aktualne informacje o rozkładzie lotów i nastawić budzenie.

Hotel będzie czynny 24 godziny na dobę. Do dyspozycji klientów są w sumie 42 kapsuły, z czego dwie przystosowane dla potrzeb niepełnosprawnych. Miejsce można rezerwować przez internet, poprzez specjalnie stworzoną aplikację lub bezpośrednio na lotnisku. Koszt to osiem euro za pierwszą godzinę, siedem począwszy od każdej kolejnej, a nocą 25 euro.

BenBo to skrót od Bed and Boarding. Projekt powstał przy współpracy grupy przedsiębiorców z regionu Kampania, którego stolicą jest Neapol, i Gesac, firmy zarządzającej lotniskami w Kampanii. Wkrótce podobne hotele kapsułowe mają powstać w innych częściach Włoch.