Turecka Izba Eksportu (TIM) przy współpracy Ministerstwa Ekonomii po raz pierwszy w tym roku przeprowadziła ranking największych tureckich eksporterów - Top 500 Eksporterów Usług. W rankingu tym Odeon Turizm, należący do OTI Holding, zajął pierwsze miejsce w sektorze turystycznym jako najbardziej dochodowa firma. Koncern w roku 2015 zgłosił obrót sięgający ponad 340 milionów dolarów. Z tym wynikiem plasuje się na 1. miejscu w sektorze turystycznym i na 10. wśród wszystkich sektorów usług.

Gala wręczenia nagród odbyła się 24 grudnia w hotelu Istanbul Hyatt Regency. Uczestniczyli w niej prezesi nagrodzonych firm, premier Binali Yildirim, wicepremier Veysi Kaynak, minister ekonomii Nihat Zeybekci, minister turystyki Naci Avci i ministrowie pozostałych 11 sektorów, w których przyznawano nagrody. W imieniu Odeon Tourism nagrodę odebrał Ayhan Bektas, dyrektor generalny Oti Holding.

- 2016 rok był dla całego świata bardzo trudny. Mimo że jako Oti Holding nie osiągnęliśmy wyniku z 2015 roku, to w roku 2016 nasze cele pozostają niezmienne. Liczymy na to, że pozytywna zmiana, jaką jest ponowne otwarcie rynku rosyjskiego, pomoże branży się rozwijać. Oczekujemy, że rok 2017 będzie lepszy niż mijający. W 2017 roku otworzymy kolejne filie Coral Travel w kolejnych krajach - powiedział Ayhan Bektas podczas gali.

OTI Holding jest organizatorem turystyki aktywnym na 5 kontynentach. Pracuje dla niego 4428 ludzi w 11 państwach. Koncern organizuje wyjazdy do niemal 65 kierunków w 38 krajach, między innymi do Turcji, Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Tajlandii.