Po raz pierwszy w historii firma z branży morskiej otrzymała zgodę na integrację swojego systemu odprawy pasażerskiej z systemem I-Checkit Interpolu. Mowa o bazie danych, w której zapisywane są informacje o skradzionych i zgubionych dokumentach podróży, obejmującej 69 milionów wpisów ze 175 krajów.

Jak informuje Carnival Corporation, dzięki tej współpracy poprawi się bezpieczeństwo na należących do korporacji statkach. Kontrole będą prowadzone na wszystkich 101 jednostkach pływających pod 10 markami zarządzanymi przez Carnival. Mowa o Carnival Cruise Line, Fathom, Holland America Line, Princess Cruises, Seabourn, AIDA Cruises, Costa Cruises, Cunard Line, P&O Cruises (Australia) i P&O Cruises (Wielka Brytania) pływających po wodach Europy, Ameryki Północnej, Australii i Azji.

Przed rozpoczęciem współpracy na czterech statkach Princess Cruises przeprowadzono program pilotażowy, który trwał w sumie 3 miesiące. W tym czasie Interpol sprawdził 34 tysiące dokumentów podróżnych Carnivala pod kątem informacji zawartych w I-Checkit. Koncern wprowadza też wspólny system kontroli bezpieczeństwa do wszystkich portów, z których wypływają jego statki.

– Jednym z priorytetów Carnival Corporation jest bezpieczeństwo naszych gości, załogi i statków – mówi Bill Burke, główny oficer morski w Carnival Corporation, będący emerytowanym wiceadmirałem Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. – Dla nas, jako największej na świecie firmy wycieczkowej, przewożącej dziennie setki tysięcy pasażerów, posiadanie efektywnego systemu kontroli bezpieczeństwa jest zasadniczym elementem obsługi klientów. Dzięki współpracy z Interpolem możemy poprawić bezpieczeństwo floty, jednocześnie zapewniając klientom wspaniałe wakacyjne doznania – komentuje podpisanie umowy Burke.