Polska trochę bardziej konkurencyjna turystycznie

Polska zajęła 42. miejsce wśród 140 krajów w rankingu konkurencyjności turystycznej przygotowanym na zlecenie Światowego Forum Ekonomicznego. Dwa lata temu była na 46. pozycji wśród 136 państw

Aktualizacja: 12.09.2019 09:14 Publikacja: 12.09.2019 08:04

Polska trochę bardziej konkurencyjna turystycznie

Foto: Polska.travel

Światowe Forum Ekonomiczne opublikowało kolejną edycję rankingu konkurencyjności turystycznej krajów (Travel & Tourism Competitiveness Report and Index 2019). 140 państw zostało ocenionych na podstawie kilkudziesięciu wskaźników zgrupowanych w czterech kategoriach: otoczenie biznesowe, uwarunkowania prawne i biznesowe sektora turystycznego, infrastruktura, bogactwa naturalne i dziedzictwo kulturowe. Każda z nich została podzielona na kilka podkategorii, a państwa były dalej oceniane według bardziej szczegółowych kryteriów.

Z raportu wynika, że spośród 132 krajów, które pojawiły się zarówno w bieżącym, jak i poprzednim raporcie (z 2017 roku) 101 poprawiło swój wynik, wśród nich znalazła się też Polska. Podczas gdy jeszcze dwa lata temu zajmowała 46. miejsce na 136, w tym jest już na 42. i to przy większej liczbie państw poddanych ocenie (140). Polska otrzymała średnią 4,2 punktu na 7 możliwych. Dla porównania Hiszpania, która znalazła się na czele rankingu, może pochwalić się 5,4 punktu.

Złap mikołajkową okazję!

Czytaj dalej RP.PL.
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Turystyka
Nie tylko Energylandia. Przewodnik po parkach rozrywki w Polsce
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Materiał Promocyjny
Przewaga technologii sprawdza się na drodze
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Materiał Promocyjny
Transformacja w miastach wymaga współpracy samorządu z biznesem i nauką