Chińskie piosenkarki w polskich Tatrach

Ponad 140 osób chińskiej ekipy telewizyjnej zjechało do Zakopanego, żeby nakręcić odcinek reality show z udziałem słynnej w Chinach dziewczęcej grupy artystycznej Rocket Girls 101

Publikacja: 17.01.2019 13:27

Chińskie piosenkarki w polskich Tatrach

Foto: materiały prasowe

Jak informuje rzecznik Polskiej Organizacji Turystycznej Grzegorz Cendrowski, dzięki pomocy POT w polskich Tatrach Chińczycy kręcili w grudniu „Nieustraszone dwudziestolatki" - program rozrywkowy z udziałem dziewczęcej grupy artystycznej Rocket Girls 101.

Zobacz teledysk Rocket Girls 101

Celem show była integracja 11 artystek girlsbandu Rocket Girls 101 i sprawdzenie uczestniczek w trudnych warunkach – najpierw na pustyni, a później w wysokich, ośnieżonych górach. I właśnie ta druga część kręcona była w polskich Tatrach. Chińskie celebrytki odbyły wędrówkę w górach, część zdjęć kręcono m.in. nad Morskim Okiem. "Górska przygoda zespołu muzycznego z Chin zakończyła się w Zakopanem, gdzie uczestniczki świętowały wspólny sukces w tradycyjnej góralskiej gospodzie" - relacjonuje Cendrowski.

- Chiny to jeden z rynków, z którego w ostatnich latach notujemy największy wzrost przyjazdów turystów zagranicznych – mówi prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk, cytowany przez Cendrowskiego w komunikacie. - Wpływ na te wyniki mają nie tylko bezpośrednie połączenia lotnicze, lecz także tego typu akcje promocyjne. To, że artystki przyjechały właśnie do Polski a nie do innego państwa, zawdzięczamy współpracy m. Zagranicznego Ośrodka POT w Pekinie, Małopolskiej Organizacji Turystycznej, ambasady RP w Pekinie i Lokalnej Organizacji Turystycznej Made in Zakopane.

Cendrowski wyjaśnia, że „Nieustraszone dwudziestolatki" to program rozrywkowy wyprodukowany przez Tencent Video – jedną z najważniejszych platform zakupowych w Chinach i serwis streamingowy, pod kierownictwem znanego reżysera Xie Dikui. W skład ekipy filmowej wchodziło ponad 140 osób, co sprawia, że to największe chińskie przedsięwzięcie tego typu w Europie.

Liderka zespołu Rocket Girls 101, Yang Chaoyue, jest królową chińskich kanałów social media, z ogromną bazą fanów. Widzowie mogli poznać ją pierwszy raz w programie „Tworząc grilsband 101", który miał ponad 4,47 mld wyświetleń w internecie.

Odcinki programu, w których artystki zdobywają polskie Tatry i zwiedzają Zakopane będą  emitowane na platformie Tencent Video o 20. co niedzielę, zaczynając od 17 lutego 2019 r.

Nie pierwszy raz POT promuje walory turystyczne Polski poprzez produkcje filmowe i telewizyjne. Pięć lat temu Warszawa zagrała w bollywoodzkim filmie "Kick".  A w zeszłym roku kręcono tu sceny do koreańskiego serialu "My Secret Terius", który zajął pierwsze miejsce w rankingu oglądalności wśród seriali emitowanych w Korei Południowej w ubiegłym roku. Serial został sprzedany do Japonii, Tajwanu, Tajlandii, Wietnamu, Birmy, Kambodży, Mongolii, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej oraz na Filipiny.

Czytaj więcej: "POT: Przez film do serc Koreańczyków".

Jak informuje rzecznik Polskiej Organizacji Turystycznej Grzegorz Cendrowski, dzięki pomocy POT w polskich Tatrach Chińczycy kręcili w grudniu „Nieustraszone dwudziestolatki" - program rozrywkowy z udziałem dziewczęcej grupy artystycznej Rocket Girls 101.

Zobacz teledysk Rocket Girls 101

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek