Jak pisze hiszpański portal branżowy Preferente.com, Certares, fundusz inwestycyjny z Nowego Jorku, który jest znaczącym udziałowcem Global Business Travel of American Express (AEGBT), planuje przejąć hiszpańską sieć hoteli Barcelo, jedną z najpotężniejszych, bo dysponującą ponad 130 obiektami w Europie (głównie Hiszpania kontynentalna i Wyspy Kanaryjskie), Ameryce Środkowej i Afryce Północnej (głównie w Maroku).

Fundusz poszerza swoją działalność na Europę, niedawno został właścicielem francuskiego touroperatora Marietton.

Portal Preferente, powołując się na doniesienia mediów twierdzi, że Amerykanie są też zainteresowani zakupem niemieckiej grupy firm turystycznych DER Touristik. REWE Group, właściciel tego holdingu, do którego należy między innymi Exim Tours, czeski holding, w skład którego wchodzi polska spółka Exim, zaprzecza spekulacjom, twierdząc, że nie planuje sprzedawać swojego turystycznego biznesu. Wiadomo jednak, że Amerykanie chcą nabyć tego rodzaju przedsiębiorstwo w Niemczech. Jeśli doszłoby do przejęć hoteli i Der Touristik, byłaby to największa transakcja turystyczna w Europie od lat.

Certares jest nie tylko współwłaścicielem AEGBT, ale też amerykańskiej sieci agencji turystycznych Travel Leaders Group i organizatora rejsów rzecznych Amawaterways.