Według cen katalogowych wartość zamówienia wynosi około 44 milionów euro - podaje przewoźnik w komunikacie i dodaje, że z uwagi na rozmiar zamówienia uzyskał zniżkę. Nowe fotele są lżejsze, w związku z czym, jak podkreśla przewoźnik, samoloty będą zużywać mniej paliwa, co przełoży się na mniejsze zanieczyszczenie środowiska.

- Utrzymujemy szybkie tempo rozwoju, a nowy model samolotu pozwoli na dalsze obniżanie kosztów operacyjnych jako, że naszym celem jest objęcie pozycji lidera wśród niskokosztowych linii lotniczych w Europie - mówi cytowany w komunikacie członek zarządu ds. marketingu w Wizz Air Johan Eidhagen.

"Siedzenia Essenza (...) charakteryzują się modnym włoskim designem, podkreślając estetyczny wygląd wnętrza samolotu (...). Nowy model zapewnia zwiększenie przestrzeni na nogi o 25 procent. Siedzenia o ergonomicznym kształcie, utrzymane w oryginalnym kobaltowym kolorze Wizz Air zostaną pokryte sztuczną skórą. Projekt jest doskonałym połączeniem estetycznego wykonania i funkcjonalności, ponieważ dzięki obszernemu siedzisku i niżej umiejscowionej kieszeni, zapewni pasażerom jeszcze większy komfort" - czytamy w komunikacie.

Kontrakt zakłada, że Geven dostarczy pierwsze fotele w styczniu 2019 roku, a ostanie pięć lat później.