Wizz Air wybrał lżejsze fotele

Wizz Air zamówił fotele do 110 swoich airbusów A321neo. Model nazwany Essenza dostarczy firma Geven. Dzisiaj strony podpisały kontrakt

Publikacja: 10.04.2018 13:30

Wizz Air wybrał lżejsze fotele

Foto: materiały prasowe

ff

Według cen katalogowych wartość zamówienia wynosi około 44 milionów euro - podaje przewoźnik w komunikacie i dodaje, że z uwagi na rozmiar zamówienia uzyskał zniżkę. Nowe fotele są lżejsze, w związku z czym, jak podkreśla przewoźnik, samoloty będą zużywać mniej paliwa, co przełoży się na mniejsze zanieczyszczenie środowiska.

- Utrzymujemy szybkie tempo rozwoju, a nowy model samolotu pozwoli na dalsze obniżanie kosztów operacyjnych jako, że naszym celem jest objęcie pozycji lidera wśród niskokosztowych linii lotniczych w Europie - mówi cytowany w komunikacie członek zarządu ds. marketingu w Wizz Air Johan Eidhagen.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Turystyka
Nie tylko Energylandia. Przewodnik po parkach rozrywki w Polsce
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta