Ateny dobre na weekend

Filip Frydrykiewicz

5,5 miliona turystów przyjedzie w tym roku do Aten, co będzie rekordowym wynikiem. Wielu z nich wybierze się do stolicy Grecji na weekend – donoszą greckie media branżowe

Według prezesa Międzynarodowego Lotniska w Atenach Yiannisa Paraschisa, w tym roku do stolicy przyleci 5,5 miliona turystów. Trend wzrostowy rozpoczął się w 2013 roku – wówczas lotnisko obsłużyło 2,5 miliona gości, w 2017 roku było ich już 5 milionów. Odnosząc się do przyjezdnych weekendowych, prezes mówi, że dane za okres od stycznia do września pokazują, iż do Aten przyjechało 1,4 miliona takich podróżnych, czyli o 35 procent więcej rok do roku. Z kolei burmistrz Aten Georgios Kaminis podkreśla, że liczba wizyt w ramach tak zwanych city breaków wzrosła o 600 procent od 2013 roku.

Paraschis jest przekonany, że liczby te będą rosły, ponieważ sezon turystyczny w mieście już się wydłużył, a turyści chętnie zwiedzają je także jesienią i zimą.

Jak mówi dyrektor sprzedaży w liniach lotniczych Aegean Stephanos Sadopoulos w tym roku siatka przewoźnika została powiększona o 13 nowych kierunków zagranicznych, dzięki czemu do stolicy można dolecieć bezpośrednio z 81 portów. W 2013 roku takich połączeń było zaledwie 33. Linia będzie realizować też wspólne kampanie promujące miasto jako atrakcyjny cel krótkich podróży, działania mają być prowadzone w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i we Włoszech.

Mogą Ci się również spodobać

FlixBus z 40 milionami pasażerów

W 2017 roku FlixBus odnotował 40 milionów przewiezionych pasażerów, w tym 2,5 miliona w ...

Ponad milion pasażerów na Lotnisku Chopina

W kwietniu warszawski port obsłużył ponad 1,1 miliona pasażerów – o 24,3 procent więcej ...

Wiceminister rozwoju ds. turystyki Andrzej Gut-Mostowy

Ministerstwo Finansów chce uregulować najem krótkoterminowy

Planowane przez resort regulacje mają ułatwić ewidencję podatkową i poprawić bezpieczeństwo turystów. W miejscowościach ...

Ponad ćwierć miliona pasażerów we Wrocławiu

Wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 17 procent pasażerów więcej niż przed rokiem. Te wyniki notują ...

Trzy scenariusze dla greckiej turystyki

Przez dwa do ponad pięciu lat może powracać grecka branża turystyczna do przychodów z ...

Rząd otwiera kolej na przewoźników z Unii Europejskiej

Kolej w Polsce ma być bardziej konkurencyjna – zakłada rząd, który we wtorek przyjął ...