Ateny dobre na weekend

Filip Frydrykiewicz

5,5 miliona turystów przyjedzie w tym roku do Aten, co będzie rekordowym wynikiem. Wielu z nich wybierze się do stolicy Grecji na weekend – donoszą greckie media branżowe

Według prezesa Międzynarodowego Lotniska w Atenach Yiannisa Paraschisa, w tym roku do stolicy przyleci 5,5 miliona turystów. Trend wzrostowy rozpoczął się w 2013 roku – wówczas lotnisko obsłużyło 2,5 miliona gości, w 2017 roku było ich już 5 milionów. Odnosząc się do przyjezdnych weekendowych, prezes mówi, że dane za okres od stycznia do września pokazują, iż do Aten przyjechało 1,4 miliona takich podróżnych, czyli o 35 procent więcej rok do roku. Z kolei burmistrz Aten Georgios Kaminis podkreśla, że liczba wizyt w ramach tak zwanych city breaków wzrosła o 600 procent od 2013 roku.

Paraschis jest przekonany, że liczby te będą rosły, ponieważ sezon turystyczny w mieście już się wydłużył, a turyści chętnie zwiedzają je także jesienią i zimą.

Jak mówi dyrektor sprzedaży w liniach lotniczych Aegean Stephanos Sadopoulos w tym roku siatka przewoźnika została powiększona o 13 nowych kierunków zagranicznych, dzięki czemu do stolicy można dolecieć bezpośrednio z 81 portów. W 2013 roku takich połączeń było zaledwie 33. Linia będzie realizować też wspólne kampanie promujące miasto jako atrakcyjny cel krótkich podróży, działania mają być prowadzone w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i we Włoszech.

Mogą Ci się również spodobać

DEBATA REDAKCYJNA. Polscy touroperatorzy: Ktoś powinien zbadać, czy TUI gra uczciwie. Część I

Oczekujemy, że instytucje odpowiedzialne za działanie rynku, w tym szczególnie turystycznego, zbadają, czy biuro ...

20 milionów pasażerów Wizz Aira w Katowicach

Od 2004 roku Wizz Air przewiózł z i do Katowic 20 milionów pasażerów. 20-milionowy ...

Exodus z Europy do USA. Nawet 20 tysięcy dolarów za lot

Zapowiedź prezydenta Donalda Trumpa o wprowadzeniu 30-dniowego zakazu podróżowania do Stanów Zjednoczonych dla Europejczyków ...

Grecos: Trzy greckie wyspy opanowane przez Polaków

Zakintos, Korfu i Kefalonia to wyspy, na których Polacy stanowią duży odsetek turystów – ...

Francja ogranicza prędkość na drogach krajowych

We Francji od dzisiaj obowiązuje ograniczenie prędkości na drogach krajowych. Dozwoloną prędkość zmniejszono z ...

Hotelarze z IGHP obchodzili 15-lecie

Hotelarze zrzeszeni w Izbie Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego uczcili 15-lat istnienia tej organizacji obradami w ...