Tunezja odzyskuje niemieckich klientów

AFP

25 tysięcy niemieckich turystów odwiedziło Tunezję w pierwszych czterech miesiącach tego roku. Choć to niewiele, jest lepiej niż rok wcześniej

Jak podaje portal Touristik Aktuell, od stycznia do kwietnia na wypoczynek do Tunezji wybrało się 25 tysięcy Niemców. Największy wzrost wobec zeszłego roku zanotowano w kwietniu (93 procent), w miesiącu, w którym wypadała Wielkanoc. Serwis przypomina, że łącznie w 2016 roku wakacje w tym północnoafrykańskim kraju spędziło 130 tysięcy niemieckich turystów. W dobrych latach liczba wyjazdów sięgała około 500 tysięcy rocznie, a w 2000 roku zanotowano rekordowy milion podróży.

W tej chwili największą ofertę wyjazdów do Tunezji ma TUI Deutschland. Touroperator zakontraktował loty czarterowe w Tunis Air na Dżerbę i w Eurowings do Enfidhy. Koncern rozwija także sieć hoteli własnych. W tym roku nowością w ofercie są obiekty marki Sensimar Oceana Resort & Spa w Hammamecie i Scheherazade w Susie. Na Dżerbie otwarty jest już pięciogwiazdkowy hotel Sensimar Palm Beach Palace, goście mogą też spędzić wakacje w TUI Magic Life Penelope Beach. TUI zakłada na ten rok dwucyfrowy wzrost w sprzedaży imprez do Tunezji, a w 2018 roku statystyki mają być jeszcze lepsze.

Także w należącym do DER Touristik biurze podróży ITS, które kiedyś było liderem rynku wyjazdów do Tunezji, sprzedaż kierunku idzie w górę. – Jeszcze daleko nam do zwyczajowego poziomu, ale sytuacja się poprawia – mówi Jan Frankenberg z DER Touristik Köln. Jeśli trend się utrzyma, touroperator liczy na 20-procentowy wzrost, rok do roku, liczby wyjeżdżających do Tunezji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Apka pokaże, gdzie wypożyczyć sprzęt do turystyki

Wypożyczalnie sprzętu, kluby turystyki aktywnej i kontakt do instruktorów różnych sportów prezentuje nowy serwis ...

Bieszczady – rykowisko niepokoi turystów

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim trwa rykowisko – okres godowy jeleni karpackich. Wielu turystów ...

Nowa moda w turystyce: epickie podróże

Armenia, Erytrea, Korea Południowa, Finlandia i Kazachstan będą w przyszłym roku najpopularniejszymi „epickimi” kierunkami. ...

Na Pętli Żuławskiej – nowe szlaki wodne, przystanie i mosty

Trasa żeglugowa na Tudze, powiększenie portu w Krynicy Morskiej, mariny w Pucku, Jastarni, Górkach ...

Bon turystyczny – posłowie odrzucają emerytów i pojedyncze usługi

Komisja sejmowa nie będzie rekomendować izbie dwóch z trzech poprawek merytorycznych zaproponowanych przez Senat ...

Konserwator winny awarii British Airways

To wykonawca dokonujący konserwacji w centrum danych British Airways jest odpowiedzialny za wyłączenie zasilania, ...