Tunezja odzyskuje niemieckich klientów

AFP

25 tysięcy niemieckich turystów odwiedziło Tunezję w pierwszych czterech miesiącach tego roku. Choć to niewiele, jest lepiej niż rok wcześniej

Jak podaje portal Touristik Aktuell, od stycznia do kwietnia na wypoczynek do Tunezji wybrało się 25 tysięcy Niemców. Największy wzrost wobec zeszłego roku zanotowano w kwietniu (93 procent), w miesiącu, w którym wypadała Wielkanoc. Serwis przypomina, że łącznie w 2016 roku wakacje w tym północnoafrykańskim kraju spędziło 130 tysięcy niemieckich turystów. W dobrych latach liczba wyjazdów sięgała około 500 tysięcy rocznie, a w 2000 roku zanotowano rekordowy milion podróży.

W tej chwili największą ofertę wyjazdów do Tunezji ma TUI Deutschland. Touroperator zakontraktował loty czarterowe w Tunis Air na Dżerbę i w Eurowings do Enfidhy. Koncern rozwija także sieć hoteli własnych. W tym roku nowością w ofercie są obiekty marki Sensimar Oceana Resort & Spa w Hammamecie i Scheherazade w Susie. Na Dżerbie otwarty jest już pięciogwiazdkowy hotel Sensimar Palm Beach Palace, goście mogą też spędzić wakacje w TUI Magic Life Penelope Beach. TUI zakłada na ten rok dwucyfrowy wzrost w sprzedaży imprez do Tunezji, a w 2018 roku statystyki mają być jeszcze lepsze.

Także w należącym do DER Touristik biurze podróży ITS, które kiedyś było liderem rynku wyjazdów do Tunezji, sprzedaż kierunku idzie w górę. – Jeszcze daleko nam do zwyczajowego poziomu, ale sytuacja się poprawia – mówi Jan Frankenberg z DER Touristik Köln. Jeśli trend się utrzyma, touroperator liczy na 20-procentowy wzrost, rok do roku, liczby wyjeżdżających do Tunezji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Antwerpia – potężny wybuch w restauracji

W Antwerpii na północy Belgii trwają poszukiwania dwóch osób pod gruzami budynku, który zawalił ...

Szef LOT: Ten strajk to rokosz polityczny

Po drugiej stronie mamy do czynienia z mobbingiem pracowników LOT-u i zmuszaniem ich, aby ...

Wakacje.pl: Rodziny znowu jeżdżą do Egiptu

W pierwszej połowie lata na wakacje za granicę wyjechało o 46 procent więcej dzieci ...

Patryk Wild

Sieć kolejowa CPK zapewni równomierny rozwój Polski

Wybrana lokalizacja Portu Lotniczego Solidarność wynika z układu istniejącej sieci kolejowej i możliwości jej ...

Ryanair ostrzega przed skutkami strajków

Ryanair ostrzega pasażerów przed możliwymi zakłóceniami w ruchu lotniczym w przyszłym tygodniu z powodu ...

Coraz tańsze pięć gwiazdek

W obiektach pięciogwiazdkowych hotelowa doba staniała w sierpniu o 2,25 procent, porównuje rok do ...