Tunezja odzyskuje niemieckich klientów

AFP

25 tysięcy niemieckich turystów odwiedziło Tunezję w pierwszych czterech miesiącach tego roku. Choć to niewiele, jest lepiej niż rok wcześniej

Jak podaje portal Touristik Aktuell, od stycznia do kwietnia na wypoczynek do Tunezji wybrało się 25 tysięcy Niemców. Największy wzrost wobec zeszłego roku zanotowano w kwietniu (93 procent), w miesiącu, w którym wypadała Wielkanoc. Serwis przypomina, że łącznie w 2016 roku wakacje w tym północnoafrykańskim kraju spędziło 130 tysięcy niemieckich turystów. W dobrych latach liczba wyjazdów sięgała około 500 tysięcy rocznie, a w 2000 roku zanotowano rekordowy milion podróży.

W tej chwili największą ofertę wyjazdów do Tunezji ma TUI Deutschland. Touroperator zakontraktował loty czarterowe w Tunis Air na Dżerbę i w Eurowings do Enfidhy. Koncern rozwija także sieć hoteli własnych. W tym roku nowością w ofercie są obiekty marki Sensimar Oceana Resort & Spa w Hammamecie i Scheherazade w Susie. Na Dżerbie otwarty jest już pięciogwiazdkowy hotel Sensimar Palm Beach Palace, goście mogą też spędzić wakacje w TUI Magic Life Penelope Beach. TUI zakłada na ten rok dwucyfrowy wzrost w sprzedaży imprez do Tunezji, a w 2018 roku statystyki mają być jeszcze lepsze.

Także w należącym do DER Touristik biurze podróży ITS, które kiedyś było liderem rynku wyjazdów do Tunezji, sprzedaż kierunku idzie w górę. – Jeszcze daleko nam do zwyczajowego poziomu, ale sytuacja się poprawia – mówi Jan Frankenberg z DER Touristik Köln. Jeśli trend się utrzyma, touroperator liczy na 20-procentowy wzrost, rok do roku, liczby wyjeżdżających do Tunezji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Klienci Rainbowa kolejny rok będą latać samolotami Enter Aira

171,1 miliona złotych to wartość kontraktu, jaki zawarło biuro podróży Rainbow z największą w ...

Katastrofa helikoptera turystycznego w Nowym Jorku

Pięć osób zginęło w katastrofie śmigłowca w Nowym Jorku. Maszyna z 6 osobami na ...

Jak lecieć, to do Londynu

Co dziesiąty bilet kupiony w zeszłym miesiącu był na lot do Londynu, ale urosła ...

Radom: Umowa ze Sprint Airem tylko do niedzieli

Tylko do 29 października obowiązuje aktualna umowa Portu Lotniczego Radom z jego jedynym przewoźnikiem ...

W Hiszpanii lepiej się bawić, niż spać

O 2,8 procent spadła w pierwszym kwartale tego roku liczba noclegów w hiszpańskich hotelach. ...