Wiceminister Dawid Lasek odwołany z Ministerstwa Sportu i Turystyki

Post Image
Post Image

Premier Beata Szydło odwołała dzisiaj ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dawida Laska. Lasek był odpowiedzialny w resorcie za turystykę

Jak podaje Ministerstwo Sportu i Turystyki, do czasu powołania nowego podsekretarza stanu w MSiT, odpowiedzialnego za turystykę, jego obowiązki będzie sprawował sekretarz stanu Jarosław Stawiarski.

Dymisja Laska była spodziewana. W ostatnich dniach nasiliły się pogłoski na ten temat, pracownicy podległego Laskowi departamentu turystyki w MSiT w nieoficjalnych rozmowach przyznawali, że spodziewają się jego odejścia. Na jego następcę wymieniana była dyrektor generalna MSiT Alicja Omięcka. Według naszych informacji, ta kandydatura nie jest już teraz brana pod uwagę.

Komunikat nie zawiera powodów odwołania. Jak pisaliśmy, relacje między ministrem Witoldem Bańką, a jego podwładnym nie układały się najlepiej. Bańka powołał między innymi prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, bez wciągnięcia do tego procesu swego podwładnego.

Jarosław Stawiarski, rocznik 1963, jest absolwentem historii na UMCS w Lublinie oraz studiów podyplomowych w zakresie zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Ma duże doświadczenie samorządowe i parlamentarne. Był zastępcą burmistrza Kraśnika i posłem na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. W 2015 r. również uzyskał mandat. Pracował w sejmowych komisjach: kultury fizycznej, sportu i turystyki, finansów publicznych oraz komisji administracji i cyfryzacji. W MSiT podlegają mu między innymi departamenty kontroli prawnej i infrastruktury sportowej.

Stawiarski ma w najbliższym czasie (4-6 czerwca) polecieć w delegacji rządowej z ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim na Kubę, gdzie podpisze memorandum w sprawie współpracy na polu turystyki Polski i Kuby.

Rzeczniczka prasowa MSiT Anna Ulman powiedziała nam, że Stawiarski ma w najbliższym czasie (4-6 czerwca) polecieć w delegacji rządowej z ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim na czele na Kubę, gdzie podpisze memorandum w sprawie współpracy Polski i Kuby na polu turystyki.

Ulman dodała, że idea utworzenia domu terytorialnych polskich marek turystycznych, którą lansował Dawid Lasek, będzie przez jego następcę kontynuowana. – Absolutnie z tego nie rezygnujemy – podkreśliła.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

ITB – agent turystyczny może tu dużo zyskać

– Berlińskie targi to dla nas miejsce zdobywania informacji, nowych kontaktów i inspiracji – ...

Kayak zwalnia ludzi w Europie

Ponad 50 pracowników zatrudnionych w europejskich biurach Kayaka pożegna się z pracą. Firma łączy ...

Tajemniczy klienci ocenią cypryjskie hotele

Ministerstwo Turystyki Cypru ogłosiło, że będzie prowadzić inspekcje w hotelach. Jakość usług mają zbadać ...

Rząd wyśle czartery po Polaków, którzy utknęli za granicą

Sekretarz stanu w MSWiA, Paweł Szefernaker, powiedział dziś na antenie radia RMF FM, że ...

Inwestowanie w condohotele to ryzyko. Jest ostrzeżenie

Zysk bez ryzyka to fikcja, zakup apartamentu w condohotelu nie jest inwestycyjnym samograjem – ...

Hej Google, odpraw mnie na mój lot

Google testuje z amerykańskimi liniami lotniczymi United Airlines nową funkcję – za pośrednictwem asystenta ...