Wiceminister Dawid Lasek odwołany z Ministerstwa Sportu i Turystyki

Post Image
Post Image

Premier Beata Szydło odwołała dzisiaj ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dawida Laska. Lasek był odpowiedzialny w resorcie za turystykę

Jak podaje Ministerstwo Sportu i Turystyki, do czasu powołania nowego podsekretarza stanu w MSiT, odpowiedzialnego za turystykę, jego obowiązki będzie sprawował sekretarz stanu Jarosław Stawiarski.

Dymisja Laska była spodziewana. W ostatnich dniach nasiliły się pogłoski na ten temat, pracownicy podległego Laskowi departamentu turystyki w MSiT w nieoficjalnych rozmowach przyznawali, że spodziewają się jego odejścia. Na jego następcę wymieniana była dyrektor generalna MSiT Alicja Omięcka. Według naszych informacji, ta kandydatura nie jest już teraz brana pod uwagę.

Komunikat nie zawiera powodów odwołania. Jak pisaliśmy, relacje między ministrem Witoldem Bańką, a jego podwładnym nie układały się najlepiej. Bańka powołał między innymi prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, bez wciągnięcia do tego procesu swego podwładnego.

Jarosław Stawiarski, rocznik 1963, jest absolwentem historii na UMCS w Lublinie oraz studiów podyplomowych w zakresie zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Ma duże doświadczenie samorządowe i parlamentarne. Był zastępcą burmistrza Kraśnika i posłem na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. W 2015 r. również uzyskał mandat. Pracował w sejmowych komisjach: kultury fizycznej, sportu i turystyki, finansów publicznych oraz komisji administracji i cyfryzacji. W MSiT podlegają mu między innymi departamenty kontroli prawnej i infrastruktury sportowej.

Stawiarski ma w najbliższym czasie (4-6 czerwca) polecieć w delegacji rządowej z ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim na Kubę, gdzie podpisze memorandum w sprawie współpracy na polu turystyki Polski i Kuby.

Rzeczniczka prasowa MSiT Anna Ulman powiedziała nam, że Stawiarski ma w najbliższym czasie (4-6 czerwca) polecieć w delegacji rządowej z ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim na czele na Kubę, gdzie podpisze memorandum w sprawie współpracy Polski i Kuby na polu turystyki.

Ulman dodała, że idea utworzenia domu terytorialnych polskich marek turystycznych, którą lansował Dawid Lasek, będzie przez jego następcę kontynuowana. – Absolutnie z tego nie rezygnujemy – podkreśliła.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bruksela dała zgodę na pomoc dla Air France

Komisja Europejska zaaprobowała pomoc publiczną dla Air France w postaci rządowych gwarancji kredytowych i ...

Kraków będzie miał połączenie lotnicze ze Lwowem

Kraków, po czterech latach przerwy, będzie miał ponownie bezpośrednie połączenie lotnicze ze Lwowem. Uruchomi ...

Czarny dym nad plażami Portugalii

Od siedmiu dni płoną lasy w górzystej części południowego regionu Portugalii, Algarve. Czarny, gęsty ...

Turystyka rozpędza brytyjską gospodarkę

W czwartym kwartale 2016 roku przychody agencji turystycznych w Wielkiej Brytanii wzrosły o 7,3 ...

Nowy rekord wrocławskiego lotniska

W 2016 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył 2,4 miliona ludzi, czyli o 100 tysięcy ...

Kopalnia srebra z turystycznym Oskarem

Polska Organizacja Turystyczna rozdała najlepszym produktom turystycznym certyfikaty, najważniejsze wyróżnienia w turystyce krajowej. Złoty ...