Część turystów z Teneryfy może wracać do domu

Pacjenci z hotelu trafili do szpitala uniwersyteckiego w Santa Cruz na Teneryfie. Fot. AFP

Ograniczona opieka medyczna i „wyraźne przeciążenie” władz Wysp Kanaryjskich, to powód, dla którego niemieccy turyści zatrzymani w ramach kwarantanny w hotelu H10 na Teneryfie, żądają natychmiastowej ewakuacji.

Jak podaje niemiecki portal branży turystycznej FVW, powołując się na doniesienia Niemieckiej Agencji Prasowej (dpa), 130 gości hotelu H10 na Teneryfie może wrócić do domów. O podobną zgodę walczą niemieccy podróżni, którzy złożyli w tej sprawie petycję do ministra spraw zagranicznych Niemiec. W piśmie żądają natychmiastowego zabrania ich do kraju, bo sytuacja na miejscu jest „dramatyczna”. Chodzi o warunki higieniczne i zaopatrzenie. Ich zdaniem, władze hiszpańskie są przytłoczone sytuacją, a na Wyspach Kanaryjskich opieka medyczna jest niewystarczająca.

CZYTAJ TEŻ: Hotel na Teneryfie objęty kwarantanną. Turyści nie mogą się wydostać

Przypomnijmy – we wtorek jeden z gości hotelowych, pochodzący z północnych Włoch, został pozytywnie zdiagnozowany na obecność koronawirusa. Taki sam wynik wykazały badania jego żony i dwóch innych Włochów, którzy z nim podróżowali. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala.

Dwa dni później prawie tysiąc gości H10 dostało zgodę na korzystanie z całego obiektu, także z basenów. Tak zdecydowała dyrekcja hotelu, informując jednocześnie, że instytucje odpowiedzialne za zdrowie publiczne na Wyspach Kanaryjskich zakończyły prowadzenie testów wśród podróżnych i pracowników obiektu.

130 gości z 11 krajów ma jeszcze dziś wieczorem opuścić hotel. Zgoda na ich wyjazd uzasadniono tym, że przyjechali tam dopiero po 24 lutego, co oznacza, że nie mieli kontaktu ze wspomnianymi czterema zarażonymi. Pozostali muszą ze względów bezpieczeństwa pozostać w obiekcie.

Mogą Ci się również spodobać

Senatorowie za zwolnieniem organizatorów turystyki z ZUS

Komisja gospodarki narodowej i innowacji Senatu rekomenduje izbie rozszerzenie katalogu beneficjentów w ustawie zwanej ...

Bieszczady – silny wiatr na połoninach

Nawet 100 km na godzinę w porywach może wynosić prędkość wiatru powyżej górnej granicy ...

Hotele Thomasa Cooka zmieniają właściciela

Sieć hoteli Sentido należąca do upadłego Thomasa Cooka znalazła nowego właściciela – niemiecki koncern ...

Las Vegas – Polaków nie ma na liście ofiar

Konsulat RP w Los Angeles nie otrzymał żadnych doniesień, że wśród ofiar zamachu w ...

Biurom podróży łatwiej będzie o gwarancje

Minister finansów łagodzi jeden z warunków uzyskania przez biura podróży obowiązkowego zabezpieczenia pieniędzy klientów. ...

Grecos: Mamy katalog inny niż wszyscy

Hotele uporządkowane nie według kierunków, ale według rodzajów – to charakterystyczna cecha katalogu biura ...