Od czwartku zmieniony warunek wjazdu do Grecji

Fot. AFP

Dotąd turyści udający się do Grecji musieli wypełnić formularz PLF (Passenger Locator Form) co najmniej 48 godzin przed wylotem, od czwartku, 9 lipca, wystarczy, że zrobią to 24 godziny wcześniej.

Od 1 lipca turyści udający się do Grecji muszą wypełnić przed podróżą formularz PLF (Passenger Locator Form), podając w nim między innymi miejsce przekroczenia granicy, adres w Grecji, długość pobytu i dane kontaktowe. System analizuje dane i przydziela kod QR będący dla służb granicznych wskazówką, czy przepuścić pasażera, czy skierować go na kontrolę zdrowotną.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowy warunek – do Grecji tylko z kodem QR

Dotąd trzeba było wypełnić PLF co najmniej 48 godzin przed wylotem, od jutra będą to 24 godziny – podają oficjalne strony Ministerstwa Turystyki i Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej greecehealthfirst.gr i visitgreece.gr. Skrócenie tego czasu ma ułatwić wjazd do Grecji tym, którzy kupują wycieczki last minute.

Jak podaje portal keeptalkinggreece.com, od 1 lipca, czyli od otwarcia lotnisk regionalnych, do 7 lipca w Grecji pojawiły się 183 potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem, z których ponad połowa (103) to przypadki „importowane”, ale głównie drogą lądową z sąsiednich krajów. Cytowani przez serwis specjaliści ds. zdrowia twierdzą, że jeśli sytuacja epidemiczna na Bałkanach nie poprawi się, Grecja powinna rozważyć całkowite zamknięcie granic lądowych. Na razie greckie władze, zaniepokojone rozprzestrzenianiem się wirusa w Serbii, zakazały w poniedziałek jej obywatelom wjazdu do Grecji do 15 lipca – informuje Reutres.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Grecja walczy z nielegalnym wynajmem mieszkań

Właściciele greckich lokali przeznaczonych na wynajem krótkoterminowy dla turystów będą musieli rejestrować się na ...

Świetne pierwsze półrocze turystyki w Grecji

O 19,1 procent wzrosła od stycznia do czerwca liczba turystów, którzy przyjechali w Grecji ...

Turyści, w tym polscy, opuszczają Gambię

Turyści, w tym klienci biura podróży Rainbow, opuszczają Gambię. Powodem jest napięta sytuacja, grożąca ...

Novaturas: Mamy 43 procent wzrostu

Największe litewskie biuro podróży Novaturas w pierwszym półroczu odnotowało wzrost przychodów o 43 procent ...

Hotelarze rozczarowani blokowaniem przez rząd restauracji

Zakaz korzystania z restauracji, sal konferencyjnych i stref rekreacji w hotelach to istotna bariera ...

Niemcy chcą stworzyć fundusz dla turystyki

Część niemieckich polityków popiera pomysł utworzenia funduszu ratunkowego dla branży turystycznej. Początkowo byłby on ...