Od czwartku zmieniony warunek wjazdu do Grecji

Fot. AFP

Dotąd turyści udający się do Grecji musieli wypełnić formularz PLF (Passenger Locator Form) co najmniej 48 godzin przed wylotem, od czwartku, 9 lipca, wystarczy, że zrobią to 24 godziny wcześniej.

Od 1 lipca turyści udający się do Grecji muszą wypełnić przed podróżą formularz PLF (Passenger Locator Form), podając w nim między innymi miejsce przekroczenia granicy, adres w Grecji, długość pobytu i dane kontaktowe. System analizuje dane i przydziela kod QR będący dla służb granicznych wskazówką, czy przepuścić pasażera, czy skierować go na kontrolę zdrowotną.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowy warunek – do Grecji tylko z kodem QR

Dotąd trzeba było wypełnić PLF co najmniej 48 godzin przed wylotem, od jutra będą to 24 godziny – podają oficjalne strony Ministerstwa Turystyki i Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej greecehealthfirst.gr i visitgreece.gr. Skrócenie tego czasu ma ułatwić wjazd do Grecji tym, którzy kupują wycieczki last minute.

Jak podaje portal keeptalkinggreece.com, od 1 lipca, czyli od otwarcia lotnisk regionalnych, do 7 lipca w Grecji pojawiły się 183 potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem, z których ponad połowa (103) to przypadki „importowane”, ale głównie drogą lądową z sąsiednich krajów. Cytowani przez serwis specjaliści ds. zdrowia twierdzą, że jeśli sytuacja epidemiczna na Bałkanach nie poprawi się, Grecja powinna rozważyć całkowite zamknięcie granic lądowych. Na razie greckie władze, zaniepokojone rozprzestrzenianiem się wirusa w Serbii, zakazały w poniedziałek jej obywatelom wjazdu do Grecji do 15 lipca – informuje Reutres.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Traveldata: Ciąg dalszy przecen w biurach podróży

Pierwszy raz od kilku sezonów wyjazdy na Wyspy Kanaryjskie stały się tańsze niż do ...

Polska kusi hotelowych inwestorów

W największych polskich miastach powstaje kilkadziesiąt hoteli, z czego ponad 20 w samej Warszawie. ...

Mondial: Połowa dorosłych Polaków mówi, że wyjedzie na ferie

13,5 miliona Polaków deklaruje, że wyjedzie choćby na trzy dni na ferie zimowe. Ponad ...

Brytyjski MSZ ostrzega przed Marokiem

Podwyższone zagrożenie terrorystyczne to powód, dla którego brytyjski MSZ zmienił treść komunikatu dotyczącego podróży ...

Anglicy pomogą sfinansować CPK. Dają 100 mln funtów

Brytyjski rząd ma finansową zachętę dla tamtejszych firm chcących wziąć udział w budowie Centralnego ...

Enter Air zarobił 45 milionów złotych w pół roku

Największa linia czarterowa w Polsce podsumowała pierwsze półrocze. Przychody Enter Aira wyniosły w tym ...