Bułgaria: Pokaż zezwolenie, albo wyburzaj hotel

Pixabay

W Bułgarii rozpoczęły się przygotowania do nowego sezonu letniego. Minister turystyki Nikolina Angelkova kontroluje przeznaczone dla gości obiekty – informuje portal Ator

Ministerstwo Turystyki Bułgarii walczy z nielegalną działalnością w branży turystycznej. Chodzi przede wszystkim o ukrócenie procederu stawiania w kurortach obiektów bez zezwoleń. W wyniku działań resortu w Słonecznym Brzegu rozebrano ich już więc 190. Angelkova podkreśla, że miasto musi być oczyszczone do połowy maja. Przed rozpoczęciem sezonu letniego zostaną więc jeszcze przeprowadzone kontrole przez ekspertów z ministerstwa i podległych mu urzędów.

Szefowa Ministerstwa Turystyki w ramach przygotowań do nadchodzącego lata spotkała się też z burmistrzami kurortów Sozopol i Carewo. Jak relacjonuje resort, Carewo planuje zorganizować kilka imprez i uroczystości poświęconych dziedzictwu regionu. W miasteczku stworzone zostaną również punkty medyczne dla turystów. Burmistrz zapowiada, że chce zadbać o większą czystość plaż, więc będą one regularnie sprzątane.

W zeszłym roku Bułgarię odwiedziło prawie 8,9 miliona gości zagranicznych (wzrost o 7,6 procent rok do roku), a przychody z turystyki sięgnęły prawie 7 miliardów lew, czyli 3,58 miliarda euro (wzrost o 9,3 procent rok do roku).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ryanair z wcześniejszą odprawą on-line

Ryanair umożliwia odprawę on-line nawet na 60 dni przed wylotem. Usługa jest dostępna dla ...

Cracovia – nowy prom pod banderą PŻB

Polska Żegluga Bałtycka, której jednostki pływają pod marką Polferries, kupiła bułgarski prom pasażersko-samochodowy, który ...

Egipt: zamach w Gizie na turystów

Trzy osoby zginęły, a 11 zostało rannych w zamachu na turystów niedaleko Kairu. W ...

Od stycznia nowy system klasyfikacji hoteli

Kontrolerzy będą oceniać hotele na podstawie 250 kryteriów. Nowy system ma być prostszy i ...

TUI będzie firmą internetową

Liczba rezerwacji zakładanych przez internet w biurach podróży należących do koncernu TUI rośnie z ...

Rosną pensje w brytyjskiej turystyce

O 3,16 procent wzrosło średnie wynagrodzenie w turystyce w Wielkiej Brytanii. Przeciętnie w branży ...