Jak podała Obrona Cywilna, kilka osób jest pod gruzami, trwa akcja ratownicza. Dotąd ratownicy wyciągnęli żywą kobietę i mężczyznę.

Włoski Instytut Geofizyki i Wulkanologii podał, że magnituda wstrząsu wyniosła 4.

Jedną z ofiar śmiertelnych jest kobieta, którą przygniotły fragmenty walącego się kościoła.

Personel lokalnego szpitala poinformował, że osoby ranne mają lekkie obrażenia. Placówka po wstrząsach została ewakuowana – poszkodowanym pomoc udzielana jest na zewnątrz.

Najbadziej w trzęsieniu ziemi ucierpiała gmina Casamicciola. Zawaliło się tam sześć budynków, które wyglądały na zamieszkane. Na wyspę helikopterami i statkami transportowani są dodatkowi ratownicy.

Ziemia zadrżała tuż przed godziną 21, gdy na oblężonej przez tysiące turystów wyspie ludzie przebywali w restauracjach i sklepach. Wśród tłumów wybuchła panika. Ludzie wybiegli na ulice i postanowili pozostać pod gołym niebem w obawie przez kolejnymi wstrząsami.

Nie wiadomo jeszcze, jak wiele budynków zostało zniszczonych. Według mediów straty są poważne. Ekipy ratunkowe nie dotarły jeszcze do kilku hoteli.

Do wstrząsu doszło na głębokości 10 kilometrów.

Odczuwalny był on także w rejonie Neapolu. Ischia to wyspa wulkaniczna o powierzchni 8 kilometrów kwadratowych, położona w prowincji Neapol. Ma około 20 tysięcy mieszkańców. Latem licznie jest odwiedzana przez turystów.