Miejska Arena Kultury i Sportu, organizator łódzkich targów turystycznych Na Styku Kultur, które miały odbyć się od 20 do 22 marca, w związku z niepewną sytuacją związaną z koronawirusem przeniosła je na 29-31 maja.

Podobnie postąpiła firma MT Targi Polska, która organizuje targi gastronomiczne EuroGastro i hotelarskie WorldHotel w Nadarzynie. Ich pierwotny termin 25-27 marca jest już nieaktualny.

CZYTAJ TEŻ: Targi turystyczne Globalnie w Katowicach przełożone

„W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i rozprzestrzenianiem się koronawirusa, aktualnymi zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego, apelem premiera Mateusza Morawieckiego i wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła do organizatorów o przełożenie terminu imprez, w których bierze udział większa liczba osób, podjęliśmy trudną decyzję o przeniesieniu 24. Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro i 13. Międzynarodowych Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel na inny termin. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że o przeniesienie wydarzenia apelowała również znaczna część wystawców” – czytamy w komunikacie na stronie internetowej targów. Nowy termin MT Targi Polska ma podać do końca tygodnia.

ZOBACZ TAKŻE: Międzynarodowe targi turystyczne ITB Berlin odwołane