Od jutra, 24 kwietnia, turyści znów będą mogli wchodzić drewnianą ścieżką poprowadzoną w koronach drzew lub wjeżdżać kolejką krzesełkową na wieżę widokową w Krynicy-Zdroju – zawiadamia właściciel atrakcji, ośrodek narciarski Słotwiny Arena. Wieża będzie czynna codziennie w godzinach 9-17, ostatnie wejście o godzinie 16.

W związku z pandemią obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Na krzesełku kolejki, na skrajnych siedziskach będą mogły podróżować maksymalnie dwie osoby (wyjątkiem jest najbliższa rodzina), a kolejka będzie regularnie dezynfekowana. Idący pieszo powinny zachować dwumetrowy dystans od innych. Turyści wraz z biletem dostaną przyłbicę i jednorazowe rękawiczki (do wyczerpania zapasów). Zarządca uprzedza, że w wypadku zbyt dużej liczby chętnych może wprowadzić limit wejść.

Wieża widokowa została otwarta w sierpniu ubiegłego roku. Ma 49,5 metra wysokości – tyle, co 17-piętrowy wieżowiec. Stoi na górnej stacji narciarskiej ośrodka Słotwiny Arena na wysokości prawie 900 m w pasmie Jaworzyny Krynickiej. Do jej budowy konstruktorzy użyli bardzo trwałego drewna robinii akacjowej.

WIĘCEJ O WIEŻY: Nowa atrakcja turystyczna w Krynicy-Zdroju