Maltańskie Ministerstwo Turystyki i Ochrony Konsumentów i Maltańska Organizacja Turystyczna (Malta Tourism Authority) informują, że kolejne kraje są dodawane do listy bezpiecznych kierunków, z którymi od 1 lipca wznowiony będzie lotniczy ruch pasażerski.

CZYTAJ TEŻ: Malta otwiera granice dla Polaków

Jak pisze Maltańska Organizacja Turystyczna w komunikacie, premier Malty Robert Abela poinformował, że do ogłoszonej już wcześniej listy krajów, z którymi Wyspy wznawiają ruch lotniczy, zostaje dodanych sześć nowych: Włochy (z wyjątkiem regionów Emilia-Romania, Lombardia i Piemont), Francja (oprócz regionu Ile de France), Hiszpania (bez Madrytu, Katalonii, Kastylii-La Mancha, Kastylii i Leonu), Polska (oprócz lotów z Katowic), Grecja i Chorwacja.

Z listy usunięto z powodu wzrostu zachorowań na Covid-19 Izrael.

„Sytuacja epidemiczna w Europie jest regularnie monitorowana, dzięki czemu do listy dodawane są bądź usuwane kraje, z którymi Malta wznawia ruch turystyczny” – informuje MTA.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Hiszpania przyspiesza otwarcie granic

I dodaje, że decyzja o rozszerzeniu listy krajów została podjęta po publikacji oficjalnych wytycznych Komisji Europejskiej, zachęcających kraje Unii Europejskiej do znoszenia ograniczeń i zakazów podróżowania od 15 czerwca.

Premier ogłosił również, że na zostanie zniesiony Malcie stan pandemii. Oznacza to, że wszystkie wprowadzone wcześniej ograniczenia związane z Covid-19 będą cofnięte, w tym zakaz zgromadzeń powyżej 75 osób. „Zalecane jest jednak zachowanie dystansu społecznego, przestrzeganie podwyższonych zasad higieny oraz używanie maseczek ochronnych bądź przyłbic w wyznaczonych miejscach”.