Cypr podzielił kraje na dwie kategorie: A – bezpieczne i B – o podwyższonym ryzyku. Początkowo Polska znalazła się w grupie B, teraz przeniesiona została go grupy A. Liczba krajów uznanych za bezpieczne wzrosła więc do 24. Obie listy, aktualizowane w zależności od sytuacji epidemicznej, publikuje serwis cyprusflightpass.gov.cy.

CZYTAJ TEŻ: Cypr liczy, że turyści przyjadą w lipcu

Przynależność do grupy A oznacza, że Polacy po przylocie na Cypr nie będą już musieli okazywać negatywnego testu na covid-19. Wciąż jednak muszą przed podróżą wypełnić kwestionariusz Cyprus Flight Pass, który zawiera między innymi pytania na temat podróży odbytych w ciągu 14 dni przed wjazdem na Cypr, stanu zdrowia i świadomych kontaktów z chorymi na covid-19 oraz oświadczenie, że podróżuje się na własną odpowiedzialność i w wypadku zarażenia nie będzie się wysuwać roszczeń wobec Cypru i usługodawców. Cyprus Flight Pass można wypełnić na stronie internetowej cyprusflightpass.gov.cy, formularze są też dostępne w punktach odprawy na lotniskach.

O procedurach, które obowiązują turystów udających się na Cypr, i zasadach bezpieczeństwa na miejscu piszemy tutaj: Na Cypr tylko z przepustką Cyprus Flight Pass.