Dagmara Mikas zasiliła zespół produktu w Grecosie

Dagmara Mikas jest związana z Grecosem od sześciu lat
Dagmara Mikas jest związana z Grecosem od sześciu lat
Filip Frydrykiewicz

Formalnie od września, a faktycznie od czerwca, Dagmara Mikas, dotychczas kierująca w biurze podróży Grecos działem grup, dołączyła do działu zajmującego się produktem.

Dagmara Mikas znana jest agentom Grecosa z licznych szkoleń i prezentacji tego touroperatora, podczas których zachęcała ich do pozyskiwania klientów grupowych. Jak wyjaśnia, to szczególnie ważne dla touroperatora, by wczesną wiosną i w październiku dopełniać samoloty i hotele zorganizowanymi grupami. Ale bywa i tak, że specjalnie dla firm organizuje cały wyjazd od a do z, dla 200, 300 czy nawet 500 osób.

CZYTAJ TEZ: Grecos: Zakintos rządzi

Mikas w Grecosie pracuje od 2013 roku. Od początku w dziale zajmującym się obsługiwaniem grup. Przeszła w nim całą ścieżkę kariery – od specjalisty do kierownika. – Największy sukces? Utrzymanie przez te wszystkie lata pewnego ważnego klienta korporacyjnego i zreorganizowanie pracy w dziale – mówi Mikas.

Nie ukrywa jednak, że szukała wewnątrz firmy kolejnego wyzwania. Dlatego ucieszyła ją propozycja szefowej działu produktu Magdaleny Czech przejścia do jej sekcji i nowych zadań. Czech powierzyła Dagmarze Mikas nadzór nad hotelami Grecosa na Rodos, w Attyce i na wyspie Eubea (Evia), czyli w sumie około jedną piątą całego produktu touroperatora w Grecji (40 hoteli z około 200). Wcześniej tymi regionami opiekowała się Agnieszka Piechocka, która też zmieniła miejsce w firmie i dołączyła do Jacka Sochy, z którym współtworzy dwuosobowy dział kontraktowania.

– Bardzo cieszę się ze zmiany, chociaż wiąże się ona z koniecznością licznych wyjazdów – mówi Mikas. – Moim zadaniem jest teraz utrzymywanie kontaktu z hotelarzami, z którymi mamy umowy i doglądanie jakości obsługi w zakontraktowanych obiektach. Do menedżera produktu należy również dbanie, żeby podległe mu hotele wypełniały się jak najefektywniej. Będę też kształtowała nasz produkt, wyszukując i proponując kierownictwu kolejne warte uwagi hotele. Oczywiście nie chodzi tu o jakąś rewolucję, ale raczej wzbogacanie i odświeżanie oferty w miarę naszego rozwoju – wyjaśnia Mikas.

Mikas jest absolwentką anglistyki na Uniwersytecie Adam Mickiewicza. Przed podjęciem pracy w Grecosie pracowała jako pilot wycieczek, jeżdżąc z turystami niemieckimi po Polsce. Jej pasją jest poznawanie języków obcych. Mówi płynnie po angielsku i niemiecku. – Dogaduję się też po rosyjsku i hiszpańsku. A ponieważ studiowałam arabistykę, choć jej nie skończyłam, potrafię w podstawowych sprawach się porozumieć po arabsku – mówi.

Po odejściu Mikas działem grup kieruje, jako pełniąca obowiązki kierownika, Alicja Filipiak.

ZOBACZ TEŻ: Grecja – hotelarze policzyli ile stracą przez Cooka

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jesień w Fatimie należy do Polaków

Do grudnia do Fatimy, gdzie dobiega końca rok jubileuszu stulecia objawień maryjnych, przybędzie rekordowa ...

W Polsce ruch lotniczy rośnie prawie najszybciej na świecie

W tym roku liczba pasażerów na polskich lotniskach wzrośnie w stosunku do zeszłego roku ...

Hostel a&o w berlińskiej dzielnicy Mitte

Hostele a&o – kolejny cel to Florencja

Hostel a&o ma się otworzyć w stolicy Toskanii za rok. Będzie to pierwszy w ...

Gut-Mostowy: Zmieniam formułę rozmów z branżą turystyczną

Formuła konsultacji ze wszystkimi w ramach Zespołu Kryzysowego spełniła swoją rolę – napisał do ...

Rzym wprowadza ograniczenia dla autokarów

Trzy strefy i wyższe opłaty za wjazd autokarów do Rzymu uzależnione od typu silnika ...

Lufthansa zapłaci za sprzedaż usług dodatkowych?

Grupa Lufthansa zastanawia się, jak wypłacać agentom prowizję za sprzedaż usług dodatkowych. Co prawda ...