Itaka zawiesza wszystkie wyjazdy

Fot. Filip Frydrykiewicz

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego oraz wstrzymaniem międzynarodowego ruchu lotniczego, informuję o zawieszeniu ze skutkiem natychmiastowym wszystkich wyjazdów organizowanych przez Biuro Podróży ITAKA do 15.04.2020 – ogłosił na Twitterze wiceprezes Itaki Piotr Henicz.

Wszyscy klienci, którzy mają zarezerwowany wyjazd w tym okresie zostaną powiadomieni o zawieszeniu wyjazdów przez pracowników punktów sprzedaży, gdzie dokonano rezerwacji – dowiadujemy się z komunikatu biura.

„Mając jednak na celu usprawnienie procesu, prosimy o kontakt z punktami sprzedaży w celu dopełnienia niezbędnych formalności i ewentualnej konsultacji w sprawie zmiany terminu wyjazdu lub destynacji. Jednocześnie informujemy, że wszyscy Klienci przebywający aktualnie za granicą za pośrednictwem Biura Podróży ITAKA mają zagwarantowane powroty do kraju. W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego polscy obywatele po przekroczeniu granicy zostaną skierowani na domową 14-dniową kwarantannę lub w inne miejsce wskazane przez służby graniczne, jeśli osoba wracająca nie wskaże swojego miejsca zamieszkania jako miejsca, w którym może odbyć kwarantannę – szczegółowe informacje osoby wracające otrzymają w miejscach przylotu do kraju” – czytamy.

Itaka to pierwsze pod względem wielkości, po TUI, biuro podróży w Polsce. W zeszłym roku obsłużyło 900 tysięcy klientów w Polsce i miało 2,7 miliarda złotych obrotu. Itaka jest też właścicielem firm turystycznych w Czechach i na Litwie (turystyka wyjazdowa), a także w Hiszpanii i Turcji (turystyka przyjazdowa).

CZYTAJ TEŻ: Itaka: Poradnikiem w koronawirusa

Branża turystyczna przeżywa trudne chwile już od pojawienia się koronawirusa w Chinach, a potem innych krajach Azji. Początkowo musiała anulować wycieczki do Chin, potem kolejne. Panika spowodowana doniesieniami z Azji, a potem z Europy doprowadziła do zamknięcia połączeń lotniczych i wprowadzenia przez poszczególne kraje licznych obostrzeń (wizy, kwarantanny itp.) dla podróżujących. W efekcie wielu klientów biur podróży wycofywało się z już zarezerwowanych wyjazdów, a inni wstrzymywali się z ich zakupem.

Mogą Ci się również spodobać

Orbis wychodzi z giełdy

W grudniu zeszłego roku AccorInvest poinformował, że chce kupić 100 procent akcji Orbisu i ...

Golden Tulip Gdańsk Residence ma nowego zastępcę dyrektora

Krzysztof Pyza, który przez ostatnie 15 lat pracował w warszawskim hotelu Courtyard by Marriott, ...

Air France: Baw się w wirtualnej rzeczywistości

Linia Air France rozpoczęła testy zestawów do rzeczywistości wirtualnej. Dzięki nim pasażerowie mogą oglądać ...

Kraków – w czerwcu 12 procent pasażerów więcej

W czerwcu pasażerowie krakowskiego lotniska najchętniej planowali urlopy w: Hiszpanii, Portugalii, Grecji oraz we ...

Czy ustawa odstraszy turystów?

Nowa ustawa turystyczna nakłada na biura obowiązki informacyjne. Przy sprzedaży telefonicznej ich wypełnienie może ...

LOT kończy akcję LOT do Domu

Rząd chce zamknąć akcję LOT do Domu przed świętami. Zdaniem ekspertów tysiące przyjezdnych, głównie ...