Itaka zawiesza wszystkie wyjazdy

Fot. Filip Frydrykiewicz

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego oraz wstrzymaniem międzynarodowego ruchu lotniczego, informuję o zawieszeniu ze skutkiem natychmiastowym wszystkich wyjazdów organizowanych przez Biuro Podróży ITAKA do 15.04.2020 – ogłosił na Twitterze wiceprezes Itaki Piotr Henicz.

Wszyscy klienci, którzy mają zarezerwowany wyjazd w tym okresie zostaną powiadomieni o zawieszeniu wyjazdów przez pracowników punktów sprzedaży, gdzie dokonano rezerwacji – dowiadujemy się z komunikatu biura.

„Mając jednak na celu usprawnienie procesu, prosimy o kontakt z punktami sprzedaży w celu dopełnienia niezbędnych formalności i ewentualnej konsultacji w sprawie zmiany terminu wyjazdu lub destynacji. Jednocześnie informujemy, że wszyscy Klienci przebywający aktualnie za granicą za pośrednictwem Biura Podróży ITAKA mają zagwarantowane powroty do kraju. W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego polscy obywatele po przekroczeniu granicy zostaną skierowani na domową 14-dniową kwarantannę lub w inne miejsce wskazane przez służby graniczne, jeśli osoba wracająca nie wskaże swojego miejsca zamieszkania jako miejsca, w którym może odbyć kwarantannę – szczegółowe informacje osoby wracające otrzymają w miejscach przylotu do kraju” – czytamy.

Itaka to pierwsze pod względem wielkości, po TUI, biuro podróży w Polsce. W zeszłym roku obsłużyło 900 tysięcy klientów w Polsce i miało 2,7 miliarda złotych obrotu. Itaka jest też właścicielem firm turystycznych w Czechach i na Litwie (turystyka wyjazdowa), a także w Hiszpanii i Turcji (turystyka przyjazdowa).

CZYTAJ TEŻ: Itaka: Poradnikiem w koronawirusa

Branża turystyczna przeżywa trudne chwile już od pojawienia się koronawirusa w Chinach, a potem innych krajach Azji. Początkowo musiała anulować wycieczki do Chin, potem kolejne. Panika spowodowana doniesieniami z Azji, a potem z Europy doprowadziła do zamknięcia połączeń lotniczych i wprowadzenia przez poszczególne kraje licznych obostrzeń (wizy, kwarantanny itp.) dla podróżujących. W efekcie wielu klientów biur podróży wycofywało się z już zarezerwowanych wyjazdów, a inni wstrzymywali się z ich zakupem.

Mogą Ci się również spodobać

Sześć nowych tras Wizz Aira z Krakowa

Na dzisiejszej konferencji prasowej w Krakowie Wizz Air ogłosił uruchomienie sześciu nowych połączeń ze ...

Koniec Holandii. Będą Niderlandy

Parlament Holandii przychylił się do wniosku rządu i ujednolica nazwę kraju. Nie będzie już ...

Pierwszy Leo Express do Pragi przeładowany. Za dużo chętnych

W sobotę rusza pierwszy pociąg Leo Express z Wrocławia do Pragi. Chętnych na przejazd ...

Niemieccy agenci turystyczni podczas majowego protestu w Berlinie

Niemieccy agenci znów będą demonstrować

Inicjatorzy demonstracji agentów turystycznych w Niemczech piszą list otwarty do ministrów spraw zagranicznych i ...

Hotel otworzył się z pompą. Zafundował gościom lot helikopterem

Pierwszy w Polsce hotel marki Nyx otworzył się 1 marca w Warszawie. Jedną z ...

Malediwy i Chicago w zimowej siatce Air France KLM

Malé, Chicago i Pointe-?-Pitre z Air France, a także Cartagena, Freetown, Mauritius, Minneapolis, Monrovia, ...