TUI pozbędzie się nierentownych spółek?

Fot. AFP

Grupa TUI rozważa zamknięcie tych działów firmy, które nie są rentowne. Do tej pory koncern mógł je utrzymywać, ale w czasie kryzysu obciążenie stało się zbyt duże.

Rzecznik prasowy koncernu potwierdził informację, którą podał dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAZ), że firma rozważa zamknięcie nierentownych obszarów działalności. Zanim to nastąpi, koncern spróbuje je uzdrowić. Na razie nie wskazuje, o które konkretnie działy czy spółki chodzi.

CZYTAJ TEŻ: TUI tnie koszty i zwalnia pracowników

FAZ powołuje się na pismo prezesa Grupy TUI Friedricha Joussena do pracowników, w którym informuje on, że w zeszłych latach przedsiębiorstwo było na tyle mocne, że mogło utrzymywać słabsze spółki. Teraz sytuacja się zmieniła, dlatego te działy, które od dłuższego czasu przynoszą straty, a dla których nie ma lepszych widoków na przyszłość, muszą się zmienić. „Jeśli nie będzie to możliwe, odłączymy się od nich lub je zamkniemy” – pisze prezes. Według gazety apel skierowany jest do mniejszych podmiotów, ale również oddziały, które od lat przynoszą straty, na przykład we Francji, powinny obniżyć swoje koszty.

Z powodu kryzysu wywołanego przez koronawirusa koncern traci miesięcznie miliony euro. W czasie podsumowania pierwszego półrocza bieżącego roku obrotowego prezes zapowiedział, że grupa zwolni 8 tysięcy osób. W późniejszych komentarzach dla zagranicznych mediów wyjaśniał, że decyzja dotyczy przede wszystkim obsługi klientów w wakacyjnych miejscach.

ZOBACZ TAKŻE: TUI chce płacić hotelom w ratach

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Izmir coraz popularniejszy wśród Polaków

Polacy znaleźli się w pierwszej dziesiątce nacji najliczniej odwiedzających Izmir. Od stycznia do maja ...

Rok 2019 potwierdził bezpieczeństwo latania

Coraz lepsze samoloty, surowsze przepisy, skrupulatne kontrole na lotniskach – to elementy dzięki którym ...

Wrocławskie lotnisko na europejskim poziomie

Port Lotniczy Wrocław dostał certyfikat Unii Europejskiej, który potwierdza, że lotnisko spełnia najwyższe wymagania ...

Greccy hotelarze mówią „nie” brytyjskim chuliganom

Około 10 tysięcy Brytyjczyków nie zostało przyjętych przez hotelarzy z Malii na Krecie, choć ...

Świąteczne zakupy w biurach podróży

Mimo zbliżających się świąt, a może właśnie dlatego, że są już blisko, nie słabnie ...

Norwegian Cruise Line rezygnuje z plastikowych butelek

Amerykański operator statków wycieczkowych zastąpił plastikowe butelki na napoje biodegradowalnymi pojemnikami. Dzięki temu na ...