Adam Myszor przechodzi do konkurencji

Po ośmiu latach pracy w biurze podróży Sun & Fun znany, szczególnie na południu Polski, kierownik regionalny sprzedaży, Adam Myszor, przechodzi do konkurencji – egipsko-niemieckiego biura ETI

Publikacja: 01.02.2019 00:02

Atutem Adama Myszora jest znajomość środowiska agentów turystycznych

Atutem Adama Myszora jest znajomość środowiska agentów turystycznych

Foto: Facebook

Myszor do wczoraj był kierownikiem regionalnym Sun & Fun w Katowicach. Jego zadaniem było podtrzymywanie dobrych relacji biura podróży z agentami turystycznymi, zachęcanie ich do lepszej pracy na rzecz touroperatora i ewentualne rozwiązywanie problemów, jakie napotykają we współpracy z nim. Tę samą pracę ma teraz wykonywać dla ETI.

– Dostałem ciekawą propozycję. Mam rozwinąć znajomość marki ETI na południu Polski – mówi w rozmowie z naszym serwisem.

Myszora do ETI ściągnął dyrektor sprzedaży tego biura podróży Grzegorz Karolewski. Jak mówi, firma, którą kieruje – Karolewski jest najwyższym rangą menedżerem w ETI – rozwija się dynamicznie, ale potrzebuje lepszej współpracy z agentami. Przez agentów przechodzi bowiem ponad 90 procent wszystkich rezerwacji tej firmy.

Do tej pory ETI nie miał „regionalnego”. Za sprzedaż odpowiadał sam Karolewski. – Mamy umowy z ponad 1400 agentów, ale nie wszyscy są aktywni. Trzeba ich zmotywować do sprzedawania naszych ofert. Adam to bardzo doświadczony kierownik regionalny. Zna mnóstwo agentów i sam jest bardzo znany w tym środowisku. Cenne jest też, że zna produkt egipski. Chcemy wykorzystać jego kontakty i doświadczenie – wyjaśnia Karolewski.

ETI specjalizuje się w organizowaniu wyjazdów do Egiptu, gdzie właściciel tej firmy ma 19 hoteli pod marką Red Sea i buduje kolejny. Egipt to jedyny kierunek w ofercie ETI w Polsce.

Czytaj: „Biuro podróży ETI zaczyna z trzyosobową załogą”.

ETI to firma na rynku polskim stosunkowo młoda, zaczęła działalność w 2017 roku. – Od początku działalności wysłaliśmy do Egiptu 15 tysięcy klientów, z czego w zeszłym roku 10 tysięcy – wyjaśnia Karolewski. – Na ten rok planujemy kolejnych 15 tysięcy, a może nawet 17 – 18 tysięcy. Już sprzedaliśmy ponad 20 procent wyjazdów na lato a, jeśli utrzymamy tę dynamikę, niedługo osiągniemy 30 procent.

ETI zatrudnia w Polsce osiem osób. – To niewiele, ale trzeba pamiętać, że korzystamy z usług kolegów z innych krajów, w których działa nasza firma. Na przykład z IT w Austrii, z działu finansowego w Niemczech, czy z e-commerce w Bratysławie – dodaje Karolewski.

Początkowo Myszor ma działać na obszarze, który już dobrze zna – południowej Polski, od województwa opolskiego po podkarpackie. Potem dojdą mu kolejne regiony. Jak precyzuje Karolewski, „południe” Polski to przy dwóch osobach zajmujących się w ETI kontaktami z agentami obszar na zachód od linii Szczecin – Przemyśl.

Myszor spędził w Sun & Funie ostatnie 8,5 roku. Pracę w turystyce zaczynał, jak wspomina ze śmiechem, jako klaun rozdający ulotki biura podróży Atlas Tours z Żor (obecnie jeden z największych sprzedawców rejsów w Polsce). Później pracował w Triadzie (biuro w Gliwicach), w Eximie Tours i w Travelplanet.

Czas spędzony w Sun & Funie wspomina dobrze. Z tą firma nadal będzie związany, ale tym razem rodzinnie – jego żona jest dyrektorem katowickiego oddziału SF.

Biura Podróży
Korekta cen w biurach podróży. Wakacje tanieją, a najbardziej te w Turcji
Materiał Promocyjny
Mity i fakty - Czy to prawda, że elektryczne auta palą się częściej niż spalinowe?
Biura Podróży
Rainbow sprzedał prawie 23 procent więcej wakacji. Najmocniej rośnie Tunezja
Biura Podróży
Wierzyciele upadłego giganta turystycznego dostaną pieniądze. Czekali pięć lat
Biura Podróży
Nasz raport. Samolotem na wakacje – tam dolecisz czarterem z Polski
Biura Podróży
Tydzień podwyżek w biurach podróży. Cena Grecji przebiła kolejną barierę
Biura Podróży
All inclusive, czyli ile Polacy są gotowi dopłacić do beztroskich wakacji?