Biuro podróży Coral Travel Poland - czwarty pod względem wielkości przychodów touroperatorów w Polsce - wykupiło gwarancję ubezpieczeniową na sezon 2021/2022 w towarzystwie ubezpieczeniowym ERGO Reiseversicherung AG oddział w Polsce.

Wysokość gwarancji ubezpieczeniowej wynosi 110 milionów złotych, zabezpieczenie obejmuje okres od 17 września tego roku do 16 września przyszłego roku i jest trzykrotnie wyższa od obecnie jeszcze obowiązującej, która opiewa na 32 miliony złotych.

Czytaj więcej

Exim Tours podwoił gwarancję na nowy sezon

Zgodnie z ustawą wielkość gwarancji musi być dostosowana do wielkości planów organizatora na najbliższe 12 miesięcy. Jej znaczne powiększenie sugeruje więc, że program biura podróży na sezon 2021/2022 będzie mocno rozbudowany.

Dzięki gwarancji klienci touroperatora mogą odzyskać pieniądze wpłacone na imprezy turystyczne, gdyby ogłosił on niewypłacalność. Z gwarancji pokrywane są też koszty dokończenia wypoczynku tych klientów, których sytuacja taka zaskoczyłaby za granicą, i sprowadzenia ich do kraju.

Coral Travel Poland przypomina w komunikacie na temat gwarancji, że jest częścią międzynarodowego koncernu turystycznego OTI Holding, działającego od ponad 25 lat.