Zajęcia będą prowadzone pod marką Figloklubów przez zespół animatorów przeszkolonych w ramach kursów pod nazwą Akademia Rainbow. Autorski program animacji realizowany będzie od połowy czerwca do połowy września w hotelach o wyraźnie rodzinnym charakterze.

W sumie Figloklubów ma być nawet 85, o 13 więcej niż w roku 2019. Najwięcej, bo prawie 20, touroperator zaplanował otworzyć w Grecji. Do tego po 14 w Turcji i Hiszpanii i 10 w Bułgarii.

- Figlokluby powstaną w miejscach, spełniających kilka warunków – mówi członek zarządu Rainbowa Maciej Szczechura. - Najważniejszy to oczywiście hotel z pokojami rodzinnymi, w których można zakwaterować rodziny z dowolną liczbą dzieci, a przy tym położony blisko plaży i dysponujący infrastrukturą dla wypoczywających rodzin z dziećmi. Podstawą jest basen, atrakcyjne i bezpieczne miejsce do prowadzenia animacji.

Czytaj więcej

Rainbow zaczął sprzedawać wyjazdy na lato 2022

- Hoteli z Figloklubami będzie, co naturalne, więcej w krajach, w których rodziny z dziećmi stanowią wysoki odsetek klientów. Ale zależy nam też na rozwijaniu tego konceptu i różnorodności miejsc, w których można z niego skorzystać. Dlatego zapraszamy także m.in do Chorwacji, Czarnogóry, Portugalii, Włoch, Albanii i Egiptu. A ponieważ z roku na rok zwiększa się liczba osób podróżujących z dziećmi na inne kontynenty, Figlokluby pierwszy raz pojawią się w Dominikanie, Kenii, Meksyku i Zanzibarze – wyjaśnia Szczechura.

Zajęcia w Figloklubie odbywają się sześć dni w tygodniu. Dla dzieci przewidziane są trzy bloki animacji dziennie, w tym wieczorny oraz bardzo popularne mini dyskoteki.

- Stawiamy na ruch na świeżym powietrzu. Organizujemy dzieciom wiele biegów i skoków, inspirujemy je do swobodnej ekspresji. Zajęcia przygotowane są z myślą o dzieciach w wieku od 4 do 12 lat. Młodsze też mogą w nich uczestniczyć, ale pod opieką rodziców. W tym czasie rodzice mogą brać udział w rekreacji przewidzianej tylko dla nich, jak poranny stretching na plaży, aqua aerobic, a wieczorem karaoke – dodaje Szczechura.

Figloluby mają już 10 lat. Początkowo działały w kilku tylko hotelach. - Teraz co roku pracuje w nich około 130 animatorów. To dobrze wyszkolona drużyna, w tym z zachowania zasad bezpieczeństwa, która sprawi, że klienci będą mieli najlepsze animacje i wrócą z wakacji ze wspaniałymi wrażeniami – zapewnia trenerka z Akademii Rainbow Aleksandra Wodzyńska, cytowana w komunikacie touroperatora.

Czytaj więcej

Rainbow podwyższył gwarancję. „Sprzedaż pozytywnie nas zaskoczyła”

Rainbow przypomina, że w przedsprzedaży daje rabaty do 700 złotych na każde dziecko i oferuje dodatkowe korzyści, w tym „100% Pewności Najniższej Ceny”, czyli usługa gwarantująca kupującym najniższą cenę, „Bezpłatne odwołanie rezerwacji bez podania przyczyny”, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w promocyjnych cenach 20 i 40 złotych od osoby (w droższej wersji obejmuje rezygnację z wyjazdu nawet na jeden dzień przed jego rozpoczęciem w wypadku zachorowania na covid osoby wyjeżdżającej lub jej bliskiej). Zaliczka wynosi 15 procent wartości wyjazdu.

Animacje obdywają się też wieczorem

Animacje obdywają się też wieczorem

Rainbow