W konferencji na lotnisku udział wzięli też marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl i prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Adam Hamryszczak.

Jak mówił Piotr Henicz, Itaka pierwszy raz w 32-letniej historii zaplanowała z Rzeszowa tak dużo rejsów czarterowych na lato. - Nasza oferta nie ogranicza się już do latania do tak popularnych kierunków jak Bułgaria, Turcja, Albania i Grecja. Postanowiliśmy zainwestować w państwa port i dodać destynacje, nazwijmy to premium, z trochę wyższej półki, zarówno jeśli chodzi o jakość usług, jak i ceny. Mowa o hiszpańskich wyspach Fuerteventura i Majorka i o portugalskiej Maderze - wyjaśniał.

Czytaj więcej

Itaka: Zima na wiele sposobów – od plaż Zanzibaru do stoków narciarskich w Turcji

- Nowa siatka połączeń oferowana z Rzeszowa jest efektem wnikliwych badań i analiz, które przeprowadziliśmy wspólnie z siecią sprzedaży i z lotniskiem. Do tej pory Madera była przez nas oferowana m.in. w Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Państwa port jest kolejnym – podkreślił Henicz.

- Gratuluję zarządowi portu lotniczego budowania kolejnego filaru działalności spółki, jakim są loty czarterowe - mówił Ortyl. - Większy ruch pasażerski oznacza wyższe przychody i lepsze wykorzystanie przepustowości lotniska. Jego lokalizacja na skrzyżowaniu autostrady A4 i drogi ekspresowej S-19 gwarantuje, że nowe kierunki przyciągną pasażerów nie tylko z Podkarpacia, ale i z Małopolski, Lubelszczyzny i Świętokrzyskiego.

- Wspólnie z Itaką otwieramy nowy rozdział w historii wakacyjnych lotów czarterowych z Rzeszowa - dodawał Hamryszczak. - Standardową ofertę obejmującą połączenia z Bułgarią, Turcją, Grecją, a ostatnio również Albanią, rozszerzamy o destynacje dotąd niedostępne bezpośrednio z Jasionki, a oczekiwane przez coraz większą liczbę pasażerów. Chcemy być lotniskiem pierwszego wyboru dla całej Polski południowo-wschodniej, dlatego nie tylko poszerzamy siatkę połączeń, ale także podnosimy standard obsługi klienta, szczególnie troszcząc się o rodziny z małymi dziećmi.

Dotąd z Rzeszowa można było lecieć z Itaką na wakacje do Antalyi, Burgas, na Rodos i do Tirany.

Po konferencji odbyła się prezentacja Itaki dla agentów turystycznych z południa kraju. Touroperator podsumował na niej sezon 2021, zaprezentował ofertę na lato 2022 i rozmawiał ze sprzedawcami o rozpoczętym na początku listopada sezonie zimowym 2021/2022.