Do grona touroperatorów, którzy oferują wyjazdy z Lotniska Warszawa-Radom, dołączył Rainbow - informuje w komunikacie biuro prasowe Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” (PPL), które zarządza lotniskiem.

Rainbow nie oferuje jednak, jak inni touroperatorzy, wczasów, ale wycieczki objazdowe do Francji: „Paryż - rodzinne parki atrakcji”, „Bonjour Paris!”, „Bajkowy Paryż” i „Paryż i zamki nad Loarą”. Pierwsi pasażerowie skorzystają z tej oferty już w majówkę.

Czytaj więcej

Baszczyński, Rainbow: W tym roku hitem będą Turcja i Tunezja, Egipt w odwrocie

Przypomnijmy, że wczoraj specjalizujące się w Bałkanach biuro podróży Rego-Bis ogłosiło uruchomienie lotów czarterowych z Radomia do Tirany. Będą one realizowane raz w tygodniu w sezonie letnim.

„Obydwa biura podróży przy oferowaniu wycieczek będą współpracować z PLL LOT, a podróż odbywać się będzie na pokładach rejsowych samolotów polskiego narodowego przewoźnika” - czytamy w komunikacie.

- Niezmiernie cieszymy się, że kolejni partnerzy dostrzegają potencjał radomskiego portu. To jest również wspaniała wiadomość dla naszych pasażerów, ponieważ oferta Lotniska Warszawa-Radom staje się coraz bardziej różnorodna i dopasowana do oczekiwań klientów. Zarówno miłośnicy aktywnego odpoczynku, jak i błogiego plażowania w nadmorskich kurortach znajdą coś dla siebie - mówi rzeczniczka Lotniska Warszawa-Radom Anna Dermont, cytowana w komunikacie.

Czytaj więcej

Jest data uruchomienia lotniska w Radomiu - pierwsi pasażerowie polecą na majówkę

Radomskie lotnisko decyzją prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego dostało niedawno certyfikat lotniska użytku publicznego. Dokument uprawnia do wykonywania krajowych i zagranicznych rejsów cywilnych i został wydany na czas nieokreślony.

Pierwsza regularna operacja pasażerska zaplanowana jest na 27 kwietnia. W siatce radomskiego lotniska jest aktualnie pięć kierunków regularnych (Kopenhaga, Paryż, Preweza, Rzym, Tirana) i siedem czarterowych (Antalya, Burgas, Dżerba, Monastyr, Palma de Mallorca, Taba, Warna), obsługiwanych między innymi przez Itakę, Corala Travel Poland, TUI, Nekerę, Sun & Fun Holidays i Exim Tours.