Dzikie krajobrazy, zabytki UNESCO – Rego-Bis pokazuje bogactwo Albanii

Biuro podróży Rego-Bis wprowadziło do swojej oferty wycieczkę, której program łączy „wszystko z czego słynie Albania” - wybrzeże morza, unikatową przyrodę, bogatą historię, bogatą kuchnię i kulturę.

Publikacja: 19.05.2023 18:41

Dzikie krajobrazy, zabytki UNESCO – Rego-Bis pokazuje bogactwo Albanii

Foto: Rego-Bis

W programie pod tytułem „Rego Adrenalina w Albanii” są między innymi spływ pontonami po rzece Vjosa i przejazd jeepami malowniczą trasą SH8.

Od tego roku, z powodu swojego wyjątkowego charakteru Vjosa, jako jedyna rzeka w Europie, została ogłoszona parkiem narodowym.

Nie bez przesady nazywany jest błękitnym sercem Europy – mówi cytowana w komunikacie biura podróży wicedyrektor ds. produktu w Rego-Bisie Agnieszka Habryka. – Nasi klienci, którzy udadzą się w tę podróż, będą mogli podczas trwającego około dwóch godzin spływu podziwiać malownicze kaniony i obcować z dziką przyrodą.

Piękno Albanii będzie można podziwiać również podczas jeep safari, odbywającego się przez jedną z najpiękniejszych tras widokowych w Europie, SH8 znaną z programu „Top Gear” - dodaje Agnieszka Habryka. – Podczas wyjazdu nie tylko będziemy podziwiać malownicze widoki, ale również odwiedzimy tradycyjną albańską wieś i odwiedzimy tajemniczy zamek w Porto Palermo, który według legend został zbudowany przez Alego Paszę  dla ukochanej żony.

Rego-Bis

Podczas pobytu w Sarandzie nie sposób również nie zobaczyć miasta „tysiąca schodów”, czyli Gjirokastry. Nazywanego miastem muzeum a figurującego na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Gjirokastra położona jest u stóp potężnej fortecy, które obejmuje setki domów z charakterystycznymi kamiennymi dachami i drewnianymi balkonami.

Dla miłośników historii Rego-Bis przygotował też inny program – 

„W mieście tysiąca schodów. I nie tylko!", w którym przewidziano zwiedzanie Gjirokastry oraz greckiej Pargi.

Rego-Bis jest pionierem zorganizowanej turystyki z Polski do Albanii. W 2015 jako pierwsi w kraju uruchomili połączenie czarterowe do Tirany.

Biura Podróży
Agenci i touroperatorzy: Zmiany w rozkładach lotów wciąż utrudniają nam pracę
Biura Podróży
Ekspansja TUI w Turcji. "Wyślemy o 40 procent więcej klientów niż przed pandemią"
Biura Podróży
Enter Air podpisał umowę z Coralem Travel Poland na lato i zimę
Biura Podróży
ESky: Nasze pakiety "city break" i "wakacje" konkurencją dla oferty touroperatorów
Biura Podróży
Niemiecki TUI zorganizuje wypoczynek z dofinansowaniem z kasy chorych