Zmiany w zarządzie biura podróży Rainbow. Pierwszy raz kobieta we władzach

Rada nadzorcza spółki Rainbow Tours, właściciela biura podróży Rainbow i sieci hoteli White Olive, rozszerzyła skład jej zarządu. Powołała na członkinię Aleksandrę Piwko. Jednocześnie dotychczasowy członek zarządu Jakub Puchałka awansował na wiceprezesa firmy.

Publikacja: 09.06.2024 11:19

Aleksandra Piwko-Susik awansowała na członkinię zarządu spółki Rainbow Tours, w tym biurze podróży p

Aleksandra Piwko-Susik awansowała na członkinię zarządu spółki Rainbow Tours, w tym biurze podróży pracuje od 2017 roku

Foto: Archiwum prywatne

Rada nadzorcza spółki postanowiła zwiększyć od 1 lipca liczbę osób wchodzących w skład zarządu spółki, z dotychczasowych trzech do czterech. Czwartym członkiem władz spółki będzie Aleksandra Piwko-Susik.

Czytaj więcej

Prezes Rainbowa: Podróże zagraniczne stają się zwykłą potrzebą Polaków, nie luksusem

Rainbow powiększa zarząd — awans kobiety

Piwko-Susik pracuje w biurze podróży Rainbow od 2017 roku. Ukończyła Wyższą Szkołę Hotelarstwa Gastronomii i Turystyki w Warszawie na kierunku obsługa ruchu turystycznego i zarzadzanie logistyką i łańcuchami dostaw w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Teraz dodatkowo studiuje Executive Master of Business Administration (MBA) w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Związana jest z turystyką od początku kariery zawodowej, którą zaczęła w 2008 roku jako menedżer odpowiedzialny za takie destynacje jak Turcja, Indie i Sri Lanka w biurze podróży Triada (nieistniejącym już). Od 2011 do 2016 roku była menedżerem kontraktującym w biurze podróży 7Islands (też nie istnieje). W tym czasie jako menedżer pół roku przepracowała w kompleksie hotelowym na Majorce.

W styczniu 2017 roku została menedżerem kontraktującym w biurze podróży Rainbow, a w maju 2023 roku awansowała w tej firmie na dyrektorkę operacyjną, odpowiedzialną za planowanie, koordynowanie i nadzorowanie działań operacyjnych spółki, w tym za rozwijanie produktu i linii biznesowych i usług oraz ekspansji biznesowej, planowanie sezonów turystycznych (planowanie kierunków, wielkości programów, liczby i kategoryzacji hoteli) i bieżące monitorowanie parametrów finansowych (waluty, marże, paliwo).

Jak odnotowuje spółka w komunikacie dla akcjonariuszy, „niezależnie od uznania kompetencji, umiejętności i bogatego doświadczenia” Piwko-Susik jej powołanie do zarządu wpisuje się „w realizowane przez spółkę procesy mające na celu jak najszersze wypełnianie zasad ładu korporacyjnego obowiązujących na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a w związku z niniejszym powołaniem mające na względzie dążenie do zapewnienia różnorodności organów spółki m.in. pod względem zróżnicowania płci (dążenie do zapewniania udziału mniejszości w organie na poziomie nie niższym niż 30%), zgodnie z zasadą 2.1. "Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW 2021".

Czytaj więcej

Rainbow: Promocja, jakiej jeszcze nie było. Za beztroskę płacisz tylko złotówkę

Jakub Puchałka został wiceprezesem Rainbowa

Rada nadzorcza awansowała też dotychczasowego członka zarządu, Jakuba Puchałkę, na stanowisko wiceprezesa. Puchałka pracuje w spółce Rainbow Tours od 2016 roku. Odpowiada za obsługę klientów imprez realizowanych przez biuro podróży, pracę pilotów, rezydentów i animatorów, rozwój sprzedaży wycieczek fakultatywnych i rozwój struktur firmy za granicą, zajmujących się usługami dla klientów, organizowaniem wycieczek i świadczeniem usług handlingowych.

Oprócz tych dwojga w skład zarządu Rainbowa wchodzą jeszcze prezes Maciej Szczechura i wiceprezes Piotr Burwicz.

Pięcioletnia kadencja zarządu upłynie 25 sierpnia 2025 roku. Rok temu z zarządu wycofał się współzałożyciel i prezes spółki Rainbow Tours Grzegorz Baszczyński, od tamtej pory jest przewodniczącym rady nadzorczej.

Biuro podróży Rainbow miało w 2023 roku 3,26 miliarda złotych przychodów i obsłużyło 636,5 tysiąca klientów. To plasowało je na trzecim miejscu w kraju pod względem obrotów i na czwartym w liczbie klientów (po Coral Travel).

Rada nadzorcza spółki postanowiła zwiększyć od 1 lipca liczbę osób wchodzących w skład zarządu spółki, z dotychczasowych trzech do czterech. Czwartym członkiem władz spółki będzie Aleksandra Piwko-Susik.

Rainbow powiększa zarząd — awans kobiety

Pozostało 93% artykułu
Biura Podróży
Nekera sprzedaje już lato 2025 roku. „Klienci lubią rezerwować z wyprzedzeniem”
Biura Podróży
Rainbow podnosi gwarancję ubezpieczeniową. 50 procent wzrostu
Biura Podróży
Wirtualna Polska na zakupach w Rumunii. Przejmuje portal z noclegami
Biura Podróży
Rewolucyjna decyzja Bookinga - rezygnuje z klauzuli najniższej ceny
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Biura Podróży
UOKiK: Travelist poprawi informację dla klientów i przyzna im po 50 złotych
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży