W skład 19-osobowej Rady IGHP na nową kadencję weszli: Andrzej Burkiewicz, Julian Bystrzanowski, Marcin Dragan, Witold Ignatowski, Krzysztof Jędrocha, Małgorzata Kalinowska-Klimek, Maciej Knyrek, Piotr Kwiatkowski, Agnieszka Maszner-Paprocka, Marcin Mączyński, Marcin Mazur, Magdalena Mucha, Tomasz Pieniążek, Krzysztof Szadurski, Bartłomiej Walas, Jerzy Warszawski, Tomasz Waściński, Ireneusz Węgłowski, Przemysław Wieczorek.

Rada, która się od razu zebrała wybrała zarząd IGHP z Ireneuszem Węgłowskim na czele. Zarząd poszerzono o jednego członka – Agnieszkę Maszner-Paprocką.

Oprócz wymienionych w zarządzie znaleźli się również: Julian Bystrzanowski, Piotr Kwiatkowski, Tomasz Pieniążek, Krzysztof Szadurski i Marcin Mączyński, jako sekretarz generalny. Wszyscy zasiadali we władzach Izby poprzedniej kadencji.

Czytaj więcej

IGHP: W lipcu hotele wypoczynkowe na plusie

Ireneusz Węgłowski jest prezesem Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego od roku 2014. Od tego roku pełni też funkcję przewodniczącego rady Polskiej Organizacji Turystycznej, a od 2020 roku przewodniczącego rady nadzorczej Orbisu. Wcześniej był wiceprezesem Orbisu, w którym był obecny od 1991 roku.

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego to największa organizacja samorządu gospodarczego w branży hotelarskiej. Powstała w 2003 roku. Lobbuje na rzecz rozwoju branży hotelarskiej, chroni interes hotelarzy, wspiera inicjatywy gospodarcze swoich członków, a także promuje społeczną odpowiedzialność biznesu w branży. IGHP dba o interesy polskich hotelarzy również na arenie międzynarodowej, będąc jej reprezentantem w HOTREC (Konfederacja Narodowych Organizacji Hoteli, Restauracji, Kawiarni w krajach UE i europejskiego obszaru ekonomicznego) - czytamy w komunikacie.