Polskie hotele i Caritas ugościły na Wielkanoc 20 tysięcy Ukraińców

W wielkanocnych śniadaniach zorganizowanych wspólnie przez Polski Holding Hotelowy i Caritas w różnych częściach Polski wzięło udział około 20 tysięcy Ukraińców.

Publikacja: 26.04.2022 09:17

W wielkanocnych śniadaniach zorganizowanych przez Polski Holding Hotelowy i Caritas wzięło udział 20

W wielkanocnych śniadaniach zorganizowanych przez Polski Holding Hotelowy i Caritas wzięło udział 20 tysięcy Ukraińców

Foto: Materiały prasowe

Podczas Wielkanocny Kościołów wschodnich, obchodzonej w tym roku 24 kwietnia, ponad 7 tysięcy gości z Ukrainy zasiadło przy świątecznych stołach w hotelach i obiektach Polskiego Holdingu Hotelowego, a w całym kraju, dzięki wsparciu akcji przez inne podmioty, około 20 tysięcy - podaje w komunikacie PHH.

- Cieszę się, że wspólnie z Caritasem udało nam się w tym dniu uczynić tyle dobra i być razem z przyjaciółmi z Ukrainy w naszych hotelach przy świątecznym stole. Wiemy, że te święta wielkanocne były dla nich wyjątkowo trudne, ponieważ pierwszy raz spędzali je z daleka od domu, a często również bez najbliższej rodziny. Chcieliśmy być z nimi w tym czasie, by pomóc im przeżyć pierwszą Wielkanoc prawosławną w Polsce, w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że następne święta będą już mogli spędzić u siebie w domu - mówi prezes PHH Gheorghe Marian Cristescu, cytowany w komunikacie.

Czytaj więcej

Polski Holding Hotelowy przejmuje hotele Polskiej Grupy Energetycznej

- Od wybuchu wojny Polski Holding Hotelowy zaangażował się w pomoc dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie - w hotelach i obiektach PHH udostępniliśmy już ponad 80 tysięcy noclegów dla uchodźców wojennych. Śniadanie wielkanocne dla Ukrainy, które zorganizowaliśmy wspólnie z Caritasem, to kolejny gest solidarności z naszymi siostrami i braćmi zza wschodniej granicy. Cieszymy się, że do wspólnego przeżywania tego świątecznego czasu dołączyły też inne podmioty hotelowe, między innymi Polskie Hotele Niezależne, Dobry Hotel, grupa Arche, niektóre hotele grupy Orbis, a także Ptak EXPO, co pozwoliło nam potroić liczbę gości, dzięki czemu w całej Polsce w śniadaniach wielkanocnych wzięło udział około 20 tysięcy osób z Ukrainy - podsumowuje Cristescu.

W jednym z warszawskich hoteli PHH do Ukraińców dołączyła żona prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. - Najważniejsze, że jesteśmy razem, że jesteśmy braćmi i siostrami, że możemy być tutaj wspólnie. Ukraina nie zostanie sama - podkreślała. Pierwsza dama dziękowała Caritasowi za pełne zaangażowanie w pomoc dla uchodźców i Polskiemu Holdingowi Hotelowemu za udostępnienie im noclegu.

Czytaj więcej

Kolejne przejęcie Polskiego Holdingu Hotelowego - tym razem Geovity od PGNiG

Ukraińców gościły hotele zarówno w dużych miastach, między innymi w Warszawie, Rzeszowie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Łodzi, Lublinie czy Szczecinie, jak i w mniejszych miejscowościach nad morzem i w górach. Ponadto w warszawskich hotelach PHH Turystyczna Organizacja Otwarta zorganizowała animacje dla najmłodszych.

Polski Holding Hotelowy ma 54 hotele, co czyni ją drugą największą grupą hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem.

Hotele
Majówka o 30 procent droższa niż przed epidemią. Najwięcej trzeba płacić w Sopocie
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Hotele
IGHP: W marcu odwrócenie sytuacji - miejskie hotele w górę, wypoczynkowe w dół
Nowe Trendy
Hiszpańskie hotele zamykają drzwi przed Rosjanami. „Trzeba ich separować”
Biura Podróży
Ogromny wzrost sprzedaży wakacji. Turcja, Grecja i Egipt zgarniają większość rezerwacji
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Popularne Trendy
Turystyka wraca do roli motoru światowej gospodarki. Będzie ją napędzać 10 lat