Od 1 maja przewoźnik będzie latać na Bali boeingiem 777-300ER pięć razy w tygodniu, od 1 lipca codziennie.

1 sierpnia wznowi loty tym samym typem samolotu do Londynu-Stansted, zaczynając od pięciu połączeń tygodniowo. Od 1 września będzie obsługiwać tę trasę codziennie.

Do października będzie realizował w sumie 110 lotów tygodniowo do Wielkiej Brytanii: sześć dziennie do Londynu-Heathrow, dwa dziennie do Londynu-Gatwick (airbusem A380), trzy dziennie do Manchesteru, w tym dwa airbusem A380 (od 1 października), dwa dziennie do Birmingham, pięć tygodniowo do Newcastle (piąty lot w tygodniu od 1 lipca), a także jeden dzienne do Glasgow.

Czytaj więcej

LOT uruchamia połączenie ze stolicą Azerbejdżanu. Loty od maja

Od 2 listopada Emirates będą obsługiwać cztery loty tygodniowo do Buenos Aires przez Rio de Janeiro na pokładzie boeinga 777-300ER, a 1 lutego 2023 roku zaczną tam latać codziennie.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynkowe przewoźnik zwiększył również liczbę połączeń do Nigerii, Singapuru i na Mauritius.

Od 1 lipca będzie realizować 11 lotów tygodniowo do Lagos, od 1 września już dwa dziennie, wracając do oferowania sprzed pandemii. 1 maja doda pięć nowych lotów tygodniowo do stolicy Nigerii, Abudży. W planach jest też wprowadzenie codziennych połączeń od 1 września.

W związku z rosnącym popytem od 9 kwietnia do końca czerwca przewoźnik zwiększy liczbę lotów na Mauritius z jednego dziennie na dziewięć tygodniowo. Od lipca samoloty będą kursowały na tej trasie dwa razy dziennie.

Czytaj więcej

Emirates wysyłają na Mauritius airbusa i podwajają liczbę rejsów

Emirates zwiększą również oferowanie na trasie do Singapuru z siedmiu do 14 lotów tygodniowo, począwszy od 23 czerwca.

Po wznowieniu rejsów do czterech kolejnych miejsc sieć Emirates obejmie ponad 130 kierunków na sześciu kontynentach.