Air France: Na lato mamy prawie tyle samo tras, co przed pandemią

Prawie 200 tras na pięć kontynentów, w tym nowe do między innymi Québecu, Tirany i na Zakintos, znalazło się w letniej siatce Air France’u. Pula miejsc osiągnie średnio 90 procent oferty przewoźnika sprzed pandemii.

Publikacja: 06.04.2022 10:45

Letnia siatka Air France'u liczy prawie 200 tras

Letnia siatka Air France'u liczy prawie 200 tras

Foto: Materiały prasowe

W letnim rozkładzie lotów Air France’u, który obowiązuje od kilku dni i potrwa do października, znalazło się 196 miast na pięciu kontynentach - informuje przewoźnik w komunikacie. Jak podkreśla, oferta na lato osiągnie średnio 90 procent stanu sprzed pandemii.

Ze względu na rosnący popyt na loty międzykontynentalne oferta Air France’u w niektórych regionach świata, takich jak Ameryka Północna, Afryka, Karaiby i Ocean Indyjski, będzie jeszcze większa niż latem 2019 roku.

Ameryka Północna

Air France planuje zwiększać oferowanie na trasach do Stanów Zjednoczonych, które są dla linii wiodącym rynkiem dalekiego zasięgu. Wiosną i latem będzie realizował niemal 200 lotów tygodniowo do 14 miast w USA, czyli o 20 procent więcej niż latem 2019 roku, między innymi siedem lotów dziennie do Nowego Jorku z wylotem z lotnisk Paryż-Charles de Gaulle i Paryż-Orly, trzy rejsy dziennie do Denver (od 4 maja) i pięć lotów tygodniowo do Dallas.

Ponadto we współpracy z liniami lotniczymi Delta w czerwcu Air France uruchomi usługę „shuttle”, czyli osiem lotów dziennie z lotniska Paryż-Charles de Gaulle na lotnisko JFK w Nowym Jorku.

17 maja Air France zainauguruje trasę z Paryża (CDG) do Québecu, dzięki czemu oferta kanadyjska zwiększy się o 25 procent w porównaniu z tą sprzed pandemii.

Czytaj więcej

Więcej Kanady w siatce Air France’u. Od maja loty do Quebecu

Afryka

Air France powraca do poziomu aktywności sprzed pandemii również w Afryce. Na wybranych trasach zwiększy częstotliwość lotów, a dwie z sezonowych tras - na Zanzibar i do Bandżulu - pozostawi w rozkładzie także w sezonie letnim.

Azja

Siatka połączeń w Azji zostanie utrzymana prawie w całości, choć zmniejszy się liczba lotów. Wyjątkiem są Indie, gdzie planowy jest wzrost częstotliwości lotów do Delhi, Mumbaju, Bengaluru i Ćennaju w odpowiedzi na ponowne otwarciu kraju na zagranicznych gości (od 27 marca).

Nowości w Europie

Air France zaoferuje więcej miejsc w rejsach do popularnych miejsc letniego wypoczynku we Francji, w Europie i Afryce Północnej. Na tych trasach w lipcu i sierpniu pula miejsc będzie zbliżona do poziomu sprzed pandemii.

Wśród 23 sezonowych tras z Paryża (CDG) są trzy nowości: Zakintos (dwa loty tygodniowo od 9 lipca), Tirana (dwa loty tygodniowo od 9 lipca) i Teneryfa (kontynuacja połączenia zainaugurowanego w sezonie zimowym).

Z lotniska Paryż-Orly pasażerowie też będą mogli latać na kilku nowych trasach, między innymi do Algieru (pod warunkiem ponownego otwarcia kraju) i Tunisu (jeden lot dziennie od 29 maja). Planowane jest też zwiększenie liczny połączeń na Ibizę, Majorkę i do Bari, które są w rozkładzie od 2021 roku. Air France zaoferuje także 47 tras sezonowych z wylotem z lotnisk regionalnych w Francji, takich jak Nicea, Marsylia czy Lyon.

Loty z i do Polski

W sezonie letnim Air France zaoferuje do 27 lotów tygodniowo między Warszawą a Paryżem. Niektóre rejsy obsługiwać będzie najnowszy samolot we flocie francuskiej linii - airbus A220-300.

W tym tygodniu do rozkładu powróciło też połączenie z Krakowem. Początkowo loty Kraków-Paryż odbywać się będą raz w tygodniu, docelowo cztery razy w tygodniu.

Czytaj więcej

Indie wracają do LOT-owskiej siatki. W rozkładzie Delhi i nowość - Mumbaj

Kierunki Air France’u w lipcu i sierpniu (wyloty z Paryża)

Francja: Ajaccio, Aurillac, Bastia, Biarritz, Bordeaux, Brest, Calvi, Castres, Clermont-Ferrand, Figari, Lyon, Marsylia, Montpellier, Nantes, Nicea, Rennes, Tuluza.

Europa: Alicante, Amsterdam, Ateny, Bazylea-Miluza, Barcelona, Bari, Belgrad, Bergen, Berlin, Bilbao, Billund, Birmingham, Bolonia, Bukareszt, Budapeszt, Cagliari, Katania, Kopenhaga, Korfu, Cork, Dublin, Dubrownik, Düsseldorf, Edynburg, Faro, Florencja, Frankfurt, Genewa, Gothenburg, Gran Canaria, Hamburg, Hanower, Helsinki, Heraklion, Ibiza, Stambuł, Kraków, Lizbona, Lublana, Londyn, Madryt, Malaga, Malta, Manchester, Mediolan, Monachium, Mykonos, Neapol, Newcastle, Norymberga, Olbia, Oslo, Palermo, Palma de Mallorca, Piza, Porto, Praga, Rodos, Rzym, Santorini, Sewilla, Sofia, Split, Sztokholm, Stuttgart, Tbilisi, Tenryfa (nowość), Saloniki, Tirana (nowość), Turyn, Walencja, Wenecja, Wiedeń, Warszawa, Erywań, Zagrzeb, Zakintos (nowość), Zurich.

Francuskie terytoria zależne, Karaiby i Ocean Indyjski: Antananarywa, Kajenna, Fort-de-France (Martynika), Hawana, Port Louis (Mauritius), Papeete (Polinezja Francuska), Pointe-à-Pitre (Gwadelupa), Punta Cana, Saint-Denis (Reunion), Santo Domingo, Saint-Martin.

Bliski Wschód: Bejrut, Kair, Dubaj, Tel Awiw

Afryka: Abidżan, Abudża, Akra, Agadir, Algier, Bamako, Bandżul, Bangi, Brazzaville Casablanca, Konakry, Kotonu, Dakar, Dżerba, Dżibuti, Duala, Freetown, Johannesburg, Kinszasa, Lagos, Libreville, Lomé, Luanda, Marrakesz, Malabo, Monastyr, Nairobi, Ndżamena, Niamey, Nawakszut, Oran, Wagadugu, Pointe-Noire, Rabat, Tanger, Tunis, Jaunde, Zanzibar.

Ameryka Północna: Atlanta, Boston, Cancún, Chicago, Dallas, Denver, Detroit, Houston, Los Angeles, Meksyk, Miami, Minneapolis, Montreal, Nowy Jork (JFK), Québec (nowość), San Francisco, Seattle, Toronto, Vancouver, Waszyngton.

Ameryka Południowa: Bogota, Buenos Aires, Fortaleza, Lima, Panama, Rio de Janeiro, Santiago, São Paulo, San José.

Azja: Bengaluru, Bangkok, Pekin, Ćennaj, Delhi, Ho Chi Minh, Mumbaj, Osaka, Seul, Singapur, Szanghaj, Tokio.

W letnim rozkładzie lotów Air France’u, który obowiązuje od kilku dni i potrwa do października, znalazło się 196 miast na pięciu kontynentach - informuje przewoźnik w komunikacie. Jak podkreśla, oferta na lato osiągnie średnio 90 procent stanu sprzed pandemii.

Ze względu na rosnący popyt na loty międzykontynentalne oferta Air France’u w niektórych regionach świata, takich jak Ameryka Północna, Afryka, Karaiby i Ocean Indyjski, będzie jeszcze większa niż latem 2019 roku.

Pozostało 90% artykułu
Linie Lotnicze
Branża lotnicza: Rekompensata za odwołany lot? Nie większa niż cena biletu
Materiał Promocyjny
Co czeka zarządców budynków w regulacjach elektromobilności?
Linie Lotnicze
Ryanair przewiózł 97 milionów pasażerów. Prezes przewiduje wzrost cen biletów
Linie Lotnicze
Emirates wysyłają na Mauritius airbusa i podwajają liczbę rejsów
Linie Lotnicze
Branża lotnicza: Mamy kolejny kryzys, trzeba odejść od ograniczeń w podróżowaniu
Lotniska
Lotnisko w Katowicach ma nową płytę postojową. Przyjmie więcej samolotów