Air France zapowiada na lato ponad 830 rejsów dziennie na ponad 190 trasach

Air France będzie latać w tym sezonie letnim do 191 miejsc w 89 krajach. Tym samym siatka i rozkład francuskiego przewoźnika powrócą do poziomu sprzed pandemii.

Publikacja: 20.03.2023 11:26

Air France zapowiada na lato ponad 830 rejsów dziennie na ponad 190 trasach

Foto: Materiały prasowe

Linie lotnicze Air France ogłosiły plany na nadchodzący letni sezon lotów, który potrwa od kwietnia do października. Duży popyt na podróże w połączeniu ze zniesieniem ostatnich ograniczeń covidowych zaowocuje bogatszą ofertą tras i zwiększoną częstotliwością lotów. Tego lata przewoźnik planuje realizować do 835 połączeń dziennie. W sumie pasażerowie będą mieli do wyboru 191 kierunków w 89 krajach, a to oznacza, że siatka i rozkład ostatecznie powrócą do poziomu sprzed pandemii.

W sezonie letnim siatka długodystansowa liczyć będzie już 85 kierunków. Dzięki wznowieniu lotów do Chin będzie więcej połączeń z Azją. Od wiosny liczba rejsów z Paryża do Pekinu, Szanghaju i Hongkongu będzie stopniowo rosnąć aż do jednej rotacji dziennie (od 1 lipca) na każdej z tras.

Ponadto zwiększy się liczba połączeń z Tokio. Air France zaoferuje w sumie 14 lotów tygodniowo na oba tokijskie lotniska - Haneda (do 11 rejsów tygodniowo) i Narita (do trzech rejsów tygodniowo).

Czytaj więcej

Arabia Saudyjska będzie miała drugą linię lotniczą. Idzie w ślady Dubaju

W odpowiedzi na dynamicznie rosnący popyt Air France planuje zwiększenie liczby połączeń z Ameryką Północną. W sezonie letnim będzie realizować nawet 180 lotów tygodniowo między Paryżem a 14 miastami w Stanach Zjednoczonych. Od niedawna amerykańska siatka Air France’u obejmuje już dwa nowojorskie lotniska: JFK i Newark Liberty.

Nawet 50 razy w tygodniu Air France będzie latał do pięciu miast w Kanadzie, co stanowi 25-procentowy wzrost w porównaniu z okresem przed pandemią. Przewoźnik uruchomi nową trasę do Ottawy (pięć razy w tygodniu), wznowi sezonowe loty do Quebecu i zwiększy liczbę rotacji na trasach do Montrealu, Toronto i Vancouver. Air France będzie jedyną linią lotniczą obsługującą bezpośrednie loty między Ottawą a Europą.

Air France, który działał bardzo aktywnie w Afryce przez cały okres pandemii, zamierza utrzymać wysokie oferowanie - na poziomie nawet większym niż 2019 roku. W czerwcu przewoźnik zainauguruje nową trasę z Paryża do Dar Es Salam w Tanzanii. Loty będą realizowane w ramach tego samego połączenia, co Zanzibar, trzy razy w tygodniu, boeingiem 787-9 Dreamlinerem. Również od czerwca pasażerowie Air France,u będą mogli korzystać z codziennego, bezpośredniego połączenia między Paryżem a Nairobi w Kenii.

Ostatnią z nowości w pozaeuropejskiej siatce Air France’u jest trasa z Kajenny w Gujanie Francuskiej do Belém - największego miasta w brazylijskiej Amazonii. Loty będą realizowane raz w tygodniu od maja.

Czytaj więcej

Emirates świętują jubileusz w Polsce. 1,6 miliona pasażerów w 10 lat

Latem Air France zaoferuje również do 650 lotów dziennie na 106 trasach średniego i krótkiego zasięgu w Europie, Afryce Północnej i we Francji.

Poza regularnym rozkładem lotów przewoźnik będzie obsługiwać 66 tras sezonowych z wylotem z Paryża i regionalnych lotnisk we Francji, by zaspokoić wzmożony popyt na wakacyjne podróże do Grecji, Tunezji, Maroka, Algierii i na Korsykę.

Ponadto należąca do Grupy Air France-KLM tania linia lotnicza Transavia France planuje zaoferować tego lata prawie 200 tras do 120 miejsc.

Air France będzie realizował do 27 lotów tygodniowo z Warszawy do Paryża (trzy do czterech lotów dziennie) oraz trzy loty tygodniowo z Krakowa do Paryża (we wtorki, czwartki i soboty).

Linie Lotnicze
Podróże lotnicze za granicę. Najwięcej latają Amerykanie
Linie Lotnicze
Linie lotnicze chwalą się, że są „eko”, a dwutlenku węgla wytwarzają coraz więcej
Linie Lotnicze
Ryanair kolejny raz wznawia loty do Izraela. Ale jeszcze nie z Polski
Linie Lotnicze
Trzeba poprawić zarządzanie lotami w Europie - twierdzą linie lotnicze
Linie Lotnicze
Kolejna linia lotnicza oskarżona o greenwashing przegrywa w sądzie