Podobnie klienci Emirates w USA mają do wyboru liczne połączenia z przesiadką w Dubaju, w tym szczególnie na Bliski Wschód, do Afryki, Azji Środkowej i do Indii.

„Partnerstwo otwiera wiele popularnych kierunków dostępnych z portów lotniczych Emirates, takich jak Atlanta, Austin, Denver, Minneapolis i Phoenix. Pasażerowie Emirates planujący podróż do takich miejsc jak Detroit, mogą polecieć bezpośrednio z Dubaju do Chicago lub Houston i po prostu przesiąść się na samolot United do miejsca docelowego (...). Wzajemne korzyści obejmują pasażerów podróżujących z USA, którzy korzystają z usług Emirates, aby polecieć do Dubaju, z łatwym dostępem z rozległej siatki miast krajowych z przesiadką w jednym z trzech portów (Chicago, Houston, San Francisco)” - czytamy w komunikacie.

„Dzięki porozumieniu linii Emirates i United pasażerowie mogą łatwo dotrzeć do większej liczby miejsc w obu Amerykach poza USA. Klienci Emirates będą mogli wybierać spośród kilkudziesięciu kolejnych kierunków w Kanadzie, Meksyku, na Karaibach oraz w Ameryce Środkowej i Południowej”.

Emirates zapewniają obecnie obsługę połączeń między swoim portem macierzystym w Dubaju a 12 amerykańskimi miastami, a także pięcioma punktami w Kanadzie, Meksyku, Brazylii i Argentynie.

Komunikat wymienia 17 miejsc docelowych w siatce połączeń Emirates w obu Amerykach: Międzynarodowy port lotniczy Boston Logan (BOS), Międzynarodowy port lotniczy im. Johna F. Kennedy'ego w Nowym Jorku (JFK), Międzynarodowy port lotniczy Los Angeles (LAX), Międzynarodowy port lotniczy im. George'a Busha w Houston (IAH), Międzynarodowy port lotniczy O'Hare w Chicago (ORD), Waszyngton D. Dulles International Airport (IAD), Seattle Tacoma Airport (SEA), Newark Liberty International Airport (EWR), Orlando International Airport (MCO), Dallas-Fort Worth Airport (DFW), San Francisco International Airport (SFO), Miami International Airport (MIA) i Międzynarodowy Port Lotniczy Orlando (MCO). Emirates latają również do Mexico City (MEX), Toronto (YYZ), Sao Paulo (GRU), Rio de Janeiro (GIG) i Buenos Aires (EZE).